Półmaraton Chmielakowy - biegiem po piwo bezalkoholowe

Opublikowane w wt., 25/08/2020 - 09:31

Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, dotychczas co roku obywał się tradycyjnie podczas dużej kulturalnej imprezy - Chmielaków Krasnostawskich. Koncerty, festiwal piwny, wybory miss i wiele innych. Niestety z racji na pandemię, większość wydarzeń została odwołanych, w tym i ta impreza. Ale...

W minioną sobotę, 22 sierpnia, Półmaraton Chmielakowy wystartował w formule uwzględniającej, aktualne wytyczne dotyczące frekwencji dla wydarzeń sportowych, tj. 250 uczestników.

Decydowała kolejność wniesienia opłaty startowej. Tutaj bardzo fair zachował się organizator, bo pozwalał na przepisanie pakietu lub zwrot opłaty startowej.

Wystartowało 220 osób, czyli blisko dwa razy mniej niż początkowo zapisanych i tych startujących w dotychczasowych edycjach.

Wyjątkowo w tym roku bieg wystartował na stadionie MOSiR Krasnystaw, tam też znajdowała się meta.

Bieżnia dostępna była wyłącznie dla zawodników, z wytyczonych strefach startowych. Za to kibice mogli wejść na trybuny, więc pełne dystansowanie społeczne zostało zapewnione.

Zawodnicy, poza dystansem półmaratońskim, zmagali się też z upalną pogodą, bo o godzinie startu - 9:00, w pełnym słońcu, temperatura dochodziła do 30 stopni. Upał dawał się we znaki na całej trasie, z której można było przyjrzeć się urokom Lubelszczyzny i pojawiającym się w tym roku znienacka, choć dość gładkim - górkom i dołkom.

Wa to na mecie jak na tematykę imprezy przystało, czekało piwo bezalkoholowe.

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Jakubczak z czasem 1:26:20. Wśród mężczyzn triumfował Michał Biały z czasem 1:15:44.