Nowy Sącz: Pobiegli po uśmiech dziecka. REKORD! [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 05/06/2018 - 08:35

W sobotę 2 czerwca 2018 r odbył się już piąty jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Charytatywny „Run 4 a smile” („Bieg po uśmiech”), którego głównym organizatorem od samego początku jest Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu,

Tegoroczna impreza okazała się rekordową pod wieloma względami. Udało się zebrać ponad 16 tys. zł - co było głównym założeniem imprezy - które w całości zostaną przekazane na leczenie Kacperka Matusika, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.

W zawodach, w czterech kategoriach wiekowych dziecięcych i w biegu głównym wzięła udział rekordowa ilość zawodników – 549!. Na starcie zjawiło się 112 przedszkolaków, 67 uczniów klas I-III, 77 uczniów klas IV-VI, 55 uczniów klas VII i gimnazjalistów, a także 238 dorosłych.

Międzynarodowy charakter imprezy stał się za sprawą licznej reprezentacji (90 osób) studentów WSB-NLU z 9 różnych krajów – Iran, Indonezja, Kazachstan, Ukraina, Białoruś, USA, Rosja, Indie, Maroko.

Tegoroczna trasa, z racji na prace budowlane prowadzone w Miasteczku Galicyjskim, poprowadzona została na stadionie Jedność a następnie ścieżkami Lasku Falkowskiego i wynosiła ok.3,5 km., natomiast meta tradycyjnie była już na terenie Miasteczka Galicyjskiego.

Ponownie, jak we wszystkich wcześniejszych edycjach w biegu głównym zwyciężył Łukasz Marmol z czasem 12,46 min i po raz piąty stanął na podium, jako zwycięzca Run4aSmile

W tym roku, czterokrotna zwyciężczyni poprzednich edycji Barbara Gruca musiała uznać 1 sekundowe zwycięstwo tegorocznej pierwszej kobiety na mecie – Soni Miczołek (czas: 15:37).

W kategoriach dziecięcych zwycięzcami zostali:

• bieg dla przedszkolaków - Klaudia Żelasko i Karol Mleczko
  • bieg dla uczniów klas I – III - Joanna Horodyska i Kamil Tokarczyk
  • bieg w kategorii klasy IV – VI zostali Karolina Kosoń i Kacper Ślęzak
  • bieg VII klasy i gimnazjaliści - Anna Matula i Krzysztof Czerwiński.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal a pierwsza trójka w każdym biegu (oddzielnie dziewczyny i chłopcy) medale za 1, 2 i 3 miejsce oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dzięki sponsorom możliwe było stworzenie prawdziwego rodzinnego pikniku, z wieloma różnorodnymi atrakcjami oraz poczęstunkiem.