Bernardelli, mistrzem świata po raz trzeci

Opublikowane w śr., 02/11/2016 - 13:11

Trwają Mistrzostwa Świata Weteranów w lekkiej atletyce. Jednym z bohaterów polskiej reprezentacji jest Michał Bernardelli, który w Australii wywalczył już trzy złote medale.

We wtorek 1 listopada, zawodnik prowadzony przez trenera Marka Jakubowskiego, został mistrzem świata w biegu na 10 000 m w kategorii M35, uzyskując czas 31:53.43. Nad drugim na mecie Włochem Luigim Del Buno miał bezpieczną przewagę (32:45.99). Trzeci był Czech Vladimir Srb 32:53.92. Przypomnijmy, że Michał Bernardelii który debiutuje na mistrzostwach świata masterów wywalczył złote medale w biegu przełajowym na 8 km i na 5000 m w swojej kategorii wiekowej.

Brązowy medal na 10 000 m, tyle że w kategorii M40, zdobył Robert Celiński, który ukończył bieg z wynikiem 33:09.31. Lepsi okazali się tylko Australijczyk Roberto Busi (30:58.37) oraz Hiszpan Martin De la Fuenate (33:05.49). Dla naszego reprezentanta również jest to trzeci medal wywalczony w Australii. W dorobku ma srebro w biegu przełajowym i brąz na 5000 m. Przed zawodnikiem Lotto Extreme jeszcze szansa na powiększenie dorobku w piątkowych eliminacjach na 1500 m i ewentualnym finale, który odbędzie się następnego dnia.

Brąz w biegu na 200 metrów wywalczył Wojciech Seidel w kategorii M65. Zakopiańczyk uzyskał czas 26.45 s. Zwyciężył Amerykanin Bill Collins z wynikiem 25.55 s. Jest to również drugi medal naszego zawodnika wywalczony w Perth. Wcześniej w finale biegu na 100m był drugi. Dodajmy, że Wojciech Seidel należy do czołówki sprinterów w swojej kategorii. Rok temu w Lyonie wywalczył złoto w biegach na 100 i 200 m.

Mistrzynią świata w rzucie dyskiem została Małgorzata Krzyżan w kategorii W45. Jej wynik 43.52 m jest również nowym rekordem Polski w tej kategorii. Srebro w rzucie oszczepem wywalczył Czesław Roszczak w kategorii M75. Dziś, czyli ósmego dnia mistrzostw mistrzem świata został Leszek Bobrzyk w rzucie dyskiem w kategorii M65, a brąz wywalczyła Małgorzata Krzyżan w pchnięciu kulą w kategorii W45. W czwartek nastąpi jednodniowa przerwa w zawodach.

W klasyfikacji medalowej Polska znajduje się na 10 pozycji z dorobkiem 27 medali w tym 7 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych. Prowadzi Australia mając w dorobku 277 krążki (96-103-78).