7. Bieg i Marsz Piwniczanki: Ambasador na nowej trasie

Opublikowane w wt., 24/07/2018 - 13:14

Siódma edycja Biegu i Marszu „Piwniczanki zgromadziła na starcie w biegu głównym 9 km aż 149 biegaczy, nornic walking liczył 26 osób oraz bieg na dystansie 3,7 km zgromadził 27 biegaczy. Rozegrane zostały również biegi dla dzieci i młodzieży. Marszowi i biegom towarzyszyła słoneczna pogoda sięgająca ponad 30 stopni Celsjusza.

Trasa tego roku przebiegała nieco inaczej, niż w latach ubiegłych. Biegano i maszerowano z kijami przy przygranicznych terenach polsko-słowackich obejmujących tereny Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój oraz Mniszek nad Popradem.

Zwycięstwo w biegu głównym wśród mężczyzn wywalczył Paweł Smędowski (30:05), przed Tomaszem Pociechą (30:15) i Oliwierem Mutwilem (30:31). Rywalizację kobiet wygrała, jak co roku Regina Kulka z czasem 36:35. druga była Angelika Brończyk (40:07), a na trzecim miejscu uplasowała się Anna Bodziony (40:49).

W nordic walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Jonacha z Krosna. W biegu na dystansie 3,7 km pierwsze miejsca zajęli Monika Ferenc z Wysowej Zdrój oraz Michał Dudczak z Rytra.

Pełne wyniki: TUTAJ

Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy wyjątkowy medal, a na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników oraz rozlosowano wiele cennych nagród. Gratulacje dla wszystkich uczestników!