Wyjechali jako mistrzowie Polski! 14. Festiwal Biegowy będą pewnie ciepło wspominali

Opublikowane w pon., 02/10/2023 - 17:20

Zwycięstwo na Festiwalu Biegowym zawsze smakuje szczególnie. Przy okazji można zostać… Mistrzem Polski. Rywalizacja na dystansach 10, 21 i 100 km była szczególna. Jeden z zawodników wyjechał z Piwnicznej w podwójnej koronie.

Festiwal Biegowy był niesamowitym wydarzeniem! Przez trzy dni w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej pojawiło się aż 12 tysięcy osób. Tak naprawdę wszystkie dystanse cieszyły się sporym zainteresowaniem. Sportowcy, którzy przyjechali z całej Polski na brak atrakcji nie mogli narzekać.

Szczególny był zwłaszcza bieg na 10 km, półmaraton oraz ultramaraton na 100 km. Wszystko z racji nadania im kilka miesięcy temu wyjątkowej rangi. To tylko jeszcze bardziej podniosło prestiż całego wydarzenia.

-  Mam przyjemność poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki po zapoznaniu się ze złożoną ofertą organizacji mistrzostw Polski wybrał Państwa na gospodarza PZLA Mistrzostw Polski masters w biegu na 10 km oraz w półmaratonie i ultramaratonie, które mają się odbyć we wrześniu br. w Piwnicznej Zdroju - poinformował organizatorów w lipcu dr Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zwycięzcy biegów na 10, 21 i 100 km podczas Festiwalu Biegowego

Zawody na tych trzech dystansach były przeprowadzone zgodnie z przepisami World Masters Athletics, World Athletics (dawny IAAF) oraz w zgodzie z regulaminami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

To wszystko oznaczało, że poznaliśmy nowych mistrzów Polski. Kto nimi został? W kategorii 35-39 Piotr Kita, który wyprzedził Tomasza Przybylskiego i Szymoina Mendrzyckiego. W kategorii 70+ bezkonkurencyjny okazał się Marian Leśniak z Krakowa.

Wśród kobiet w kategorii 35-39 najszybsza była Katarzyna Kmieć  W kategorii 70+ zaś - Renata Grabska z Rzeszowa. W biegu na 10 km Open zwyciężył Kamil Walczyk, który na finiszu okazał się lepszy od Rafała Sułkowskiego. Trzeci był Tomasz Ogorzały. Mistrzowską kobietą została natomiast Paulina Surówka.

Kobiety powyżej 70 lat - Renata Grabska

Kamil Walczyk okazał się bezkonkurencyjny również w półmaratonie, gdzie wyprzedził Kamila Wojnickiego i Jakuba Karpińskiego. Mistrzostwo Polski Masters w kategorii 35-39 zdobył zaś Tomasz Przybylski przed Szynonem Mendrzyckim. Wśród kobiet w kategorii 40-44 najszybsza była zaś Anna Łukasik przed Anną Bieniecką. Pełne wyniki w tabeli poniżej. Spośród kobiet w kategorii Open najszybciej do mety dotarła Aneta Szecówka.

Kobiety 40-44 lat - Anna Łukasik

W biegu na 100 km Open triumfował z kolei Tomasz Kobos, który wyprzedził Artura Jabłońskiego i Tomasza Skupnia. Wśród kobiet najlepsza była Karolina Mroczek. Morderczy dystans nie jest im straszny!  W kategorii Masters Mistrzostwo Polski w kategorii 35-39 zdobył Tomasz Skupień, wicemistrzem został Dawid Furman. Inni mistrzowie w kolejnych kategoriach wiekowych w tabeli poniżej. Wśród kobiet w kategorii Masters 35-39 najszybsza była Alina Wyleżałek.