Aktualności Festiwal Biegowy

Bieganie to sport w istocie swojej indywidualny, ale… można się ścigać także zespołowo, a każdy, kto liznął takiej rywalizacji, chętnie do niej wraca. Adrenalina i emocje są kilkukrotnie większe, odpowiadamy przecież za wynik nie tylko swój, ale i przyjaciół z zespołu. Formy biegania zespołowego są różne, najpopularniejsze to sztafeta (zawodnicy jeden po drugim pokonują kolejne odcinki trasy) i bieg drużynowy (cały zespół musi wspólnie pokonać pełny dystans).
Opublikowane: sob., 15/12/2018 - 20:26
„Czy w programie 10. TAURON Festiwalu Biegowego będzie bieg drużynowy?” „Czy w roku 2019 planujecie zespołową rywalizację na trasie Biegu 7 Dolin?” Takie pytania otrzymywaliśmy często od chwili uruchomienia zapisów na jubileuszowe wydanie święta biegania w Krynicy-Zdroju. Czekaliśmy z decyzją, bo chcieliśmy poznać Wasze zdanie – czy drużynowa rywalizacja, którą w tym roku zorganizowaliśmy premierowo, podobała się Wam, czy się sprawdziła i czy warto ją powtórzyć.
Opublikowane: sob., 15/12/2018 - 13:47
Dziękujemy za nadesłane uwagi i propozycje dotyczące przebiegu Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Pisaliście o programie sportowym, logistyce imprezy, pakietach startowych, nagrodach oraz ofercie towarzyszącej - część opinii wykorzystamy w przygotowaniu dziesiątej edycji naszej imprezy. Zgodnie z zapowiedzią, autorów najciekawszych e-maili nagrodziliśmy nagrodami finansowymi i rzeczowymi. Dziękujemy za poświęcony czas, cieszymy się, że darzycie Festiwal Biegowy sentymentem i chcecie podwyższać standard wydarzenia. I wracać do Krynicy-Zdroju. Nagrody otrzymują: Zbigniew Mamla   Ewa...
Opublikowane: sob., 15/12/2018 - 10:57
Dobra wiadomość dla wszystkich, którym droga jest czystość naszej ojczystej przyrody i porządek na górskich szlakach! Na wszystkich biegach górskich 10. TAURON Festiwalu Biegowego (6-8 września 2019 r.) NIE BĘDZIE PLASTIKOWYCH KUBECZKÓW jednorazowego użytku! Dotyczy to sobotniego Biegu 7 Dolin na wszystkich dystansach oraz niedzielnej konkurencji Runek Run 22 km.
Opublikowane: pt., 14/12/2018 - 13:00
Mąż śni o ultramaratonie? Żona marzy o "życiówce" na 10 km? Przyjaciel o przekraczaniu granic wytrzymałości fizycznej i mentalnej? Podaruj im pakiet pakiet startowy 10. TAURON Festiwalu Biegowego! Czy to stukilometrowy Bieg 7 Dolin na przepięknej trasie wokół Beskidu Sądeckiego, czy trzydniowa festiwalowa etapówka Iron Run z biegami po ulicy i górach o łącznej długości ponad 140 km, czy też Życiowa Dziesiątka, najszybszy bieg na 10 km w Polsce... Start w Krynicy-Zdroju to zawsze niezapomniane doznania i wspomnienia. 
Opublikowane: śr., 12/12/2018 - 15:05
Prezenty to nie tylko radość i zabawa, ale też motywacja. W Mikołajki chcemy zmotywować tych, którzy planują udział w 10. TAURON Festiwalu Biegowym (6-8.9.2019), ale nie dopełnili jeszcze wszystkich formalności startowych. Jak to u Mikołaja, o prezenty trzeba się postarać - nasz święty chce, by wnieść opłatę startową do krynickich biegów właśnie w jego święto, w czwartek 6 grudnia, i to w konkretnej godzinie!
Opublikowane: śr., 05/12/2018 - 19:41
- Nie jestem z tych, którzy zwiedzają wszystko wokoło, robią zdjęcia, biegają po Lhasie za pamiątkami. Jestem skoncentrowany na górze i nic innego dokoła mnie nie interesuje - mówi Zygmunt Berdychowski po zdobyciu czwartego ośmiotysięcznika. Zygmunt Berdychowski zdobył Sziszapangmę! Z Zygmuntem Berdychowskim, przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawcą Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju rozmawia Tomasz Kowalski W 2107 roku udało się zdobyć Manaslu. Kiedy zaczął pan myśleć o wyprawie na kolejny ośmiotysięcznik? Zygmunt Berdychowski: Każda wyprawa zaczyna się w maju,...
Opublikowane: pt., 30/11/2018 - 09:31
Nieco ponad tydzień przed przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczną się zapisy do "kultowego" Biegu Chomiczówki, rozgrywanego od 35 lat na warszawskich Bielanach, od kilku lat w ramach Ligi Festiwalu Biegów. Rejestracja zostanie otwarta 15 grudnia. Warto się spieszyć, bo historia pokazuje, że pakiety rozchodzą się w błyskawicznym tempie.
Opublikowane: czw., 22/11/2018 - 09:01
Chcesz reprezentować barwy Festiwalu Biegów na co dzień włączać się w nasze działania probiegowe i prosportowe? Umożliwia to program ambasadorski Festiwalu – właśnie rusza nabór do edycji 2018/19. Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia.  Coś więcej niż Krynica
Opublikowane: czw., 15/11/2018 - 08:45
Klaster Aktywnej Turystyki wraz z firmami: Berserk, Funaticos, MeloMe oraz Integrowanie przez wspinanie, promowali swoją działalność podczas targów towarzyszących maratonowi w Dreźnie – 21. Piepenbrock Dresden-Marathon. Nasze stoisko było bez wątpienia najbardziej kolorowym i pozytywnym miejscem całego expo. Zapewnialiśmy rozgrzewkę sportową na bieżni i oprawę muzyczną, a ludzi, którzy nas odwiedzili, obdarowaliśmy dobrą energią… działa się magia!
Opublikowane: śr., 24/10/2018 - 13:59

Strony