PKO Festiwal Biegowy - najwszechstronniejszy!


Już po raz ósmy zapraszamy biegaczy do Krynicy-Zdroju. Trzydniowy Festiwal obejmuje konkurencje dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, całe rodziny. Do tego spotkania z mistrzami biegania,  warsztaty i seminaria biegowe, strefy gier i zabaw, koncerty gwiazd...  

Krynicki Festiwal Biegowy pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W 2017 roku obejmuje ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów, a łączna długość tras przekracza 300 kilometrów.  

Najtrudniejsza konkurencja imprezy to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy. Tu uczestnicy wykazują się wytrzymałością, ale przede wszystkim charakterem.

Wyzwaniem jest także stukilometrowy Bieg 7 Dolin. Trasa, prowadząca przez Rytro, Piwniczną Zdrój i Wierchomlę rzuca wyzwanie tym, którzy śmiało poczynają sobie na podbiegach i zbiegach. Start o 3:00 nad ranem, finisz do godz. 20:00 na krynickim deptaku, przy owacjach kibiców. Czekają nagrody - ponad 73 tys. zł w gotówce! 

Adepci biegów górskich mogą wybierać także spośród krótszych dystansów – od 2,6 km pionowej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 17-kilometrowy Runek Run i bieg górski 34 km, po ultramaraton 64 km, dedykowany tym zaprawionym w biegowych bojach.  

Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka - najszybszy bieg na 10 km w Polsce, rozgrywany na opadającej na całej długości trasie z Krynicy do Muszyny. To tu padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe. 

W programie Festiwalu Biegowego są też KORAL Maraton, Konspol Półmaraton czy Krynicka Mila. Uczestnicy Festiwalu ponownie pobiegną też nocą (trasy 5 i 7 km), a z w marszu nordic walking wdrapią się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będą też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem - tu liczy się przede wszystkim kreatywność, a nie szybkość.

Podczas siódmego Festiwalu Biegowego odbędą się tradycyjnie koncerty gwiazd polskiej estrady, Targi EXPO ze 150 wystawcami (jedne z największych targów sportowych w Polsce!) oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych. 

Pula nagród tegorocznego Festiwalu Biegowego to 500 000 złotych! 

Trwają zapisy do imprezy - na niespełna miesiąc przed startem lista zgłoszeń zawiera już ponad 8,6 tys. osób z całej Polski i zagranicy (stan na 4 sierpnia 2017). Zapisy są otwarte, nie ma limitu uczestników ani losowania. Dotychczasowy rekord frekwencji krynickiego święta biegów to 8 150 osób – wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity.  

8. PKO Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 8-10 września. 

Pełny program imprezy: TUTAJ 

Zapisy: TUTAJ

Zapraszamy!

Fundacja “Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się: