Pierwsze nagrody w Krynicy tradycyjnie dla dzieci

Opublikowane w pt., 09/09/2016 - 18:15

Za nami pierwsza ceremonia 7. PKO Festiwalu Biegowego. Bieg Małopolski rozgrywał się w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych (klasy 1-3 oraz 4-6) oraz gimnazjum.

Ceremonia dla dzieci przygotowana została z prawdziwą pompą i przypominała tę dla dorosłych. Dzieci mogły liczyć na podium, nagrody rzeczowe oraz uścisk dłoni współgospodarza imprezy w osobie Dyrektora Piotra Gajewskiego z Małopolskiego Urzędu Małopolskiego w Krakowie.

W kategorii dziewczyn klas 1-3 szkół podstawowych zwyciężyła Martyna Łodyń, która jak sama przyznała swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła dzisiaj. - Nie biegam ale gram w piłkę nożną i mam już sukcesy na koncie: byłam królową strzelców i wygraliśmy turniej Tymbarka. Za rok też wystartuje na Festiwalu Biegowym ale potrenuję trochę i może wystartuję na dłuższym dystansie.

Wśród panów z gimnazjum na podium stanęli: miejsce trzecie Sławomir Bocheński, miejsce drugie Marcin Wytwicki oraz miejsce pierwsze Jakub Król.

Jakub Król podobnie jak Martyna Łodyń na co dzień grywa w piłkę nożną.  - Przebiegłem dystans 600m w jedną minutę i 48 sekund, piłka nożna, w którą gram pozwoliła mi zwyciężyć z resztą uczestników mimo, iż nie trenuję biegania.

Aż się boimy pomyśleć jakie wyniki osiągać będą młodzi biegacze kiedy zaczną....biegać!