Bogdan Semenovych leci jak burza! Wygrał półmaraton na Festiwalu Biegowym

Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 11:17

Bogdan Semenovych, obywatel Ukrainy, jest nie do zatrzymania na tegorocznym Festiwalu Biegowym w Piwnicznej-Zdroju. Już trzeci raz odbierze zasłużony medal. Przybiegł jako pierwszy w biegu na 10 kilometrów – rekordowa Sądecka Dycha – oraz na 15 kilometrów.

Trzeciego dnia Festiwalu Biegowego pokonał rywali w półmaratonie śladami świętej Kingi. Bogdan Semenovych ukończył bieg po 1 godzinie i 9 minutach. Rozmowę ze zwycięzcą półmaratonu można zobaczyć w materiale wideo.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła Ukraińcowi w zdobyciu pierwszego miejsca. – Na końcu to nawet słońce świeciło – zauważa nasz rozmówca. – Nie było gorąco, było fajnie. Pogoda dobra dla biegów.

Półmaraton wystartował o godzinie 9:00 z Miasteczka Biegowego na piwniczańskim Nakle. Biegacze ruszyli w stronę Rytra, aby po pokonaniu ponad 20 kilometrów dostać się znów na metę w Miasteczku Biegowym.

Na drugim miejscu w półmaratonie śladami świętej Kingi uplasował się Kamil Walczyk (czas 1:10:35). Jako trzeci na metę wbiegł Paweł Smędowski z Rzeszowa (czas 1:15:27). Pierwsza na mecie półmaratonu zameldowała się Natalia Semenovyvh, której pokonanie trasy zajęło 1 godzinę 20 minut. Niecałe trzy minuty później dobiegła Valentyna Veretska. (SKS)