Bieg Górski na 23 km - wyścig z czasem i podziwianie pięknych widoków

Opublikowane w śr., 31/08/2022 - 01:00

Trzeci dzień Festiwalu jest dniem biegów górskich - w niedzielę 11 września o godzinie 8.45 z Miasteczka Biegowego na Nakle w Piwnicznej Zdroju startuje Bieg Górski na 23 km. Biegacze będą pokonywać tą samą trasę co w ubiegłym roku - od Piwnicznej, poprzez osiedla Śmigowskie, Zabanie i Halę Pisaną, następnie czerwonym szlakiem na Łabowską Halę, a później żółtym szlakiem na grzbiety Łomnicy i niebieskim szlakiem na metę w Piwnicznej.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA 13. FESTIWAL BIEGOWY

- To bieg dedykowany osobom, które jeszcze boją się zmierzyć się z dłuższym dystansem, a góry to jest to, co im w duszy gra. - powiedział Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął Piotr Jaśtal, który pokonał trasę w 1 godzinę 44 minuty i 43 sekundy. Po biegaczu z Domaszowic miejsca na podium zajęli także Błażej Knutelski (1:47:21) oraz Rafał Gabryś (1:48:59).

Wśród pań najlepsza była Natalia Tomasiak, dobiegając do mety z czasem 2 godzin  2 minut i 37 sekund; drugie miejsce zajęła Elżbieta Kowalewska (2:10:57), zaś trzecie Anna Legutko (2:12:52).

- Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ten bieg. Trzeba było bardzo uważać, aby nie zgubić się na trasie. Chwila nieuwagi, ktoś przez przypadek zerwie tasiemkę i można zabłądzić - mówił nam Piotr Jaśtal.

Udział w Biegu Górskim nie oznacza jednak tylko walki z czasem i rywalizacji z innymi uczestnikami - dzięki licznym punktom widokowym na trasie - zawodnicy będą mieli okazję, aby zatrzymać się na chwilę i podziwiać piękne krajobrazy okolic Piwnicznej.