TDS dla Hiszpanów. Polka wysoko! OCC już na trasie

Opublikowane w czw., 25/08/2016 - 11:03

W pierwszej piątce finiszerów 119-kilometrowego TDS znalazło się aż trzech Hiszpanów!

Zwyciężył Pau Capell. Linię mety przekroczył z czasem 14:45:44. Było to jego pierwsze zwycięstwo w biegach UTMB. Przed rokiem był szósty w CCC.

Drugie miejsce zajął Yeraya Duran Lopez.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Włochowi Franco Colle’owi, który debiutował w imprezie. Do biegu przygotowywał się startując m.in. w Marathon du Mont Blanc, gdzie w ubiegłym roku zajął drugie miejsce. Pytany na mecie o swoją strategię na bieg, odpowiedział: „biegłem i biegłem, napierałem i napierałem”. Strategia okazała się skuteczna. Linię mety przekroczył z czasem 15:14:07.

Wśród pań zwyciężczynią została Delphine Avenier (18:46:24). Francuzka wyprzedziła Amerykankę Meredith Edwards (18:59:26) i swoją rodaczkę Christelle Bard (19:29:06).

Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Sławomir Marszałek, który z czasem 24:28:06 zajął 200. miejsce.

Najszybszą Polką TDS była Marzena Wystrychowska. Uczestniczka ubiegłorocznego Biegu 7 Dolin w Chamonix była 32. z czasem 27:41:54.

Od rana na swojej trasie znajdują się uczestnicy 55-kilometrowego OCC. Na razie czołówka składa się 9 zawodników. Wśród liderów na początkowym etapie biegu znaleźli się m.in. Xavier Thevenard i Rachid El Morabity – wielka postać Maratonu Piasków. Stawce przewodzi Thibaut Baronian, zwycięzca maratonu rozgrywanego podczas Transgrancanarii.

Wśród Polaków najwyżej w klasyfikacji biegnie Piotr Skwarek, zwycięzca Łemko Maratonu, który zajmuje na razie 87. miejsce.