Pobiła rekord Indii dzięki modlitwie

Opublikowane w pon., 30/11/2015 - 14:09

Zakończony w niedzielę 29 listopada półmaraton w New Delhi był jednym z szybszych biegów w sezonie. Sześciu mężczyzn ukończyło go w czasie poniżej 60 min. Jeszcze 500 m przed metą nie było wiadomo, kto z piątki liderów zwycięży. Ostatecznie po zaciekłym pojedynku z Masinetem Geremewem, zrobił to Birhanu Legese z czasem 59:20.

Dla Etiopczyka jest to nowy rekord życiowy, a przy okazji jest to również trzeci najszybszy czas na świecie w tym sezonie. Jest to już jego drugi wygrany półmaraton w tym roku, po tym jak w Berlinie przekroczył linię mety z czasem 59:45.

Wśród pań także nie było łatwo o zwycięstwo. Trzy Kenijki biegły razem i na linię mety wpadły niemal jednocześnie. Ułamki sekund zdecydowały o wygranej. Najszybsza okazała się Cynthia Limo z czasem 01:08:35.

Lalita Babbar, miejscowa biegaczka, poprawiła rekord Indii uzyskując czas 1:10:52. Lalita lokalnym dziennikarzom mówiła, że przed każdym biegiem modli się o rekord. Nie wiemy, jakiego wyznania jest ta rekordzistka, ale modlitwa musi być wyjątkowo skuteczna, bo to już jej trzeci rekord w tym roku. Podczas mistrzostw świata w Pekinie poprawiła rekord Indii w biegu na dystansie 3000m z przeszkodami. W tej samej konkurencji została rekordzistką swojego kraju podczas mistrzostw Azji.

We wszystkich biegach rozgrywanych w ramach Półmaratonu New Delhi wzięło udział 34 000 biegaczy. W samym półmaratonie 13 000 ludzi.