Plebiscyt „PS” i TVP: Tylko jeden biegacz nominowany

Opublikowane w ndz., 29/11/2015 - 19:15

Można już oddawać głosy w 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Niestety względem liczby biegaczy nic się zmieniło w stosunku do poprzedniego roku - wśród 20 kandydatów do „10” Najlepszych Sportowców Polski 2015 roku i tytułu Najlepszego Sportowca Roku jest tylko jeden biegacz - Adam Kszczot.

Kszczot został nominowany do wyróżnienia już po raz drugi. W zeszłym roku nominację uzyskał dzięki startom na mistrzostwach Europy w Zurichu (tam zdobył złoto) i halowych mistrzostwach świata (srebro). Miniony sezon był dla niego równie udany. Z Pekinu, gdzie były rozgrywane mistrzostwa świata, przywiózł srebrny medal.

Konkurencja w plebiscycie jest bardzo mocna. Ponowną nominację otrzymał Kamil Stoch, który triumfował w zeszłym roku. Na głosy czeka również m.in. Agnieszka Radwańska - zwyciężczyni WTA Finals, Rafał Majka - trzeci zawodnik Vuelta Espana, Robert Lewandowski - najszybsze 3, 4 i 5 bramek w historii Bundesligi, Anita Włodarczyk ze swoim rekordem świata.

Biegacze niestety nie cieszą się popularnością w tym plebiscycie. Specjalista od 800m wygrał tu tylko raz, w 1926 r. Ostatni biegacz z tytułem, a właściwie biegaczka, to Wanda Panfil, która w 1991 r. odebrała statuetkę za swoje osiągnięcia na maratońskich trasach.

Na Adama Kszczota i innych sportowców, można głosować przez Internet do 8 stycznia (raz dziennie), drogą smsową dzień dłużej, a wykorzystując kupony z „Przeglądu Sportowego”, tylko do 4 stycznia. Laureata poznamy tradycyjnie na Gali Sportu, 9 stycznia.