Łemkowyna Ultra Trail: biegli z Krynicy do Komańczy w Bieszczadach

Opublikowane w ndz., 22/10/2023 - 15:37

Bartosz Gorczyca został zwycięzcą koronnego dystansu Łemkowyna Ultra Trail. Na pokonanie dystansu 150 km, z Krynicy do Komańczy potrzebował 17 godzin 56 min. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Majer z czasem 20 godz. 22 min. Biegacze ci znani są z Festiwalu Biegowego.

Biegacze na 150 km wystartowali z deptaka w Krynicy-Zdroju, w sobotę (21 pażdziernika), o pierwszej w nocy. Biegli przez trudno dostępne tereny w Beskidzie Niskim, zamieszkałe niegdyś przez ludność łemkowską, aby w niedzielę dotrzeć do Komańczy w Bieszczadach.

Tłem Łemkowyna Ultra Trail są jesienne drzewa mieniące się wieloma kolorami, opuszczone, zapomniane wsie i niewysokie góry, ale dające w kość  biegaczom.

Zwycięzcą koronnego dystansu został Bartosz Gorczyca, który na pokonanie 150 km potrzebował 17 godzin 56 min. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Majer z czasem 20 godz. 22 min. Biegacze ci znani są z Festiwalu Biegowego.

Na dystansie 100 km pierwszą kobietą w Komańczy była Karolina Wierzchowiak, z czasem 12 godzin i 30 minutach. Triumfatorem biegu okazał się Artur Jendrych, który na pokonanie 100 km potrzebował 9 godz. 56 min. Biegacz także znany jest z Festiwalu Biegowego.

Tomasz Kobos, z czasem 6 godz. 06 min. wygrał na dystansie 70 km. Wśród kobiet najlepsza była Agata Czech. Metę w Komańczy przekroczyła z czasem 7 godz. 31 min.

Kryniczanka Natalia Tomasiak była pierwszą kobietą na dystansie Łemko Maratonu, na dystansie 48 km. Trasę pokonała w ciągu 4 godz. 26 min. Wśród mężczyzn triumfował Roger Karwaczyński, z czasem 3 godz. 52 min.