Kenijczycy pokonali wiatr we Frankfurcie

Opublikowane w wt., 29/10/2013 - 09:35

Frankfurt Marathon

Doniesienia z maratonów minionego weekendu zostały zdominowane przez warunki pogodowe. Wiatr dał się we znaki biegaczom w Europie Zachodniej. W Anglii wiał z prędkością 80km/1h, a 600000 domów pozostaje bez prądu. Podobna sytuacja panuje w Niemczech, gdzie wiatr spowodował ofiary śmiertelne. Te wydarzenia nieco przyćmiły informacje z Frankfurtu, gdzie w niedzielę odbył się 32. BMW Frankfurt Marathon, najstarszy miejski maraton w Niemczech. Wzięło w nim udział prawie 15 000 biegaczy, w tym 149 Polaków. Wśród nich najwyższą, 54.pozycję zajął Jakub Wiśniewski, który dobiegł do mety w czasie 02:28.15. Najszybszą Polką okazała się Joanna Olchawa, która z czasem 03:13.53 zajęła 83 miejsce.

Pasjonująca walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy doświadczonym długodystansowcem Vincentem Kipruto i 37-letnim debiutantem Markiem Kiptoo. Zwycięzcą został Kipruto, ale wyprzedził swojego rodaka zaledwie o 1s.

- Początkowo chciałem osiągnąć po prostu dobry czas w swoim pierwszym maratonie, ale stopniowo zacząłem zwiększać tempo. Myślałem, że dam radę pokonać Vincenta [Kipruto]. Dystans maratonu nie jest łatwy. Cieszę się z czasu, jaki osiągnąłem- powiedział Kiptoo organizatorom.

Wśród pań zwyciężyła Caroline Kilel, która uzyskała czas 2:22.34 i poprawiła swoją życiówkę o 2 sekundy.

- Nastawiałam się na rezultat 2:21, ale przy tym wietrze i deszczu to nie było możliwe. To mój drugi start we Frankfurcie i drugi rekord życiowy. Chcę tu wrócić w 2014r.