Copernicus Cup: Smakowite biegi średnie


Opublikowane w wt., 13/02/2018 - 09:13

Do mityngu pozostają już tylko dwa dni. Na bieżni Areny Toruń szykują się niesamowite pojedynki!

Hellen Onsando Obiri to kenijska biegaczka, której nazwisko jest doskonale znane w świecie lekkoatletyki. Wicemistrzyni olimpijska, dwukrotna medalistka mistrzostw świata, złota medalistka mistrzostw Afryki – to tylko kilka z licznych sukcesów, którymi może się pochwalić. Na swoim koncie ma też rekord świata, ale na nietypowym dystansie – razem z koleżankami ustanowiła go w sztafecie 4x1500 metrów. Teraz ta utytułowana zawodniczka wystartuje w Polsce. Obiri na mityngu Copernicus Cup pobiegnie na 1500 metrów.

Na bieżni toruńskiej Areny czoła stawi jej niezwykle ambitna polska biegaczka Sofia Ennaoui. Obok Polki i Kenijki na starcie stanie także mistrzyni Europy Meraf Bahta

Jak zapewniają organizatorzy światowej klasy pojedynków nie zabraknie także w rywalizacji panów na dystansie 800 metrów.

- Zawsze powtarzam, że dobre mityngi lekkoatletyczne są jak spektakl teatralny. W hali to wszystko jest jeszcze bardziej namacalne, zawodnicy, którzy są aktorami tego widowiska, są bliżej widzów. I tak właśnie, niemal na wyciągnięcie ręki, kibice będą mieli w Arenie Toruń takie gwiazdy biegu na 800 metrów jak nasz Adam Kszczot, Etiopczyk Mohammed Aman, czy Kenijczyk Kipyegon Bett. To światowa czołówka, medaliści największych imprez. Ich obecność na Copernicus Cup to nie lada gratka dla kibiców – przekonuje Krzysztof Wolsztyński, dyrektor imprezy.

Copernicus Cup odbędzie się w Arenie Toruń 15 lutego, początek zawodów o godzinie 18:00. Bilety na mityng dostępne są m.in. w sieci sprzedaży Empik oraz na stronie eBilet.pl. Transmisję „na żywo” z imprezy, przeprowadzi telewizyjna „dwójka”.

mat. pras

 

Polecamy również:


Podziel się: