Biegam, Bo Lubię Lasy (na gorąco)

Opublikowane w wt., 18/07/2023 - 20:59

16 lipca 2023 z samego rana gorąco leje się z nieba. W cieniu +31C, i to w Zimnych Dołach koło Piaseczna. Bo właśnie tu odbył się bieg, który jeszcze po pandemii nie wrócił do  formuły cyklicznej, Biegam Bo Lubię Lasy.

Do wyboru biegaczy było dwa dystanse biegowe 5 km i 10 km i marsz na 5 km.Godzinę przed startem dorosłych biegały dzieci.

Gorąco i korzenie w lesie dawały się we znaki wszystkim. A po biegu jak zwykle smaczna grochówka: klasyczna i wegeteriańska.  Kiełbasa do ogniska. Kawa, herbata.

Nagradzana były tylko trojka najlepszych, wśród kobiet i mężczyzn, w kat. open oraz jedynie najlepsi w kat. wiekowych. Wśród najważniejszych nagród były wzorowe, drewniane budki lęgowe dla ptaków. Każdy uczestnik dostał oryginalny drewniany medal na mecie.

Bieg na 10 km wygrali: Daniel Mikielski przed Robertem Kamelą i Maciejem Zarzyckim; Elżbieta Gnatowska  przed Beata Zarębską i Paulina Rękawek.

Bieg na 5 km wygrali:  Maciej Stachowiak przed Sebastianem Zasępą i Pawłem Kamińskim. Monika Dziewulska przed Joanna Jaworską i Marzenna Zadzożną.

Marsz na 5 km wygrali: Piotr Polkowski i Sylwia Rejmentowska

Po nagradzaniu był konkurs, gdzie można było wygrać drewniany domek dla ptaków. My spróbowaliśmy i wygraliśmy ;-)

Na polanie funkcjonowały różne stoiska, służące edukacji w dziedzinie leśnictwa i szerzej - ekologii.

Przy biurze zawodów ulokowali się wolontariusze zbierający datki. Zebrali 11 tys. zł i plastikowe zakrętki na Hospicjum w Lodzi. Pozdrawiam, Irina Hulanicka – Ambasador Festiwalu Biegowego. Fot. Organizator