Biegało Jaworzno ? relacja Ambasadora Festiwalu

Opublikowane w pt., 09/08/2013 - 14:14

W upalne sobotnie popołudnie 3 sierpnia odbył się w Jaworznie już po raz 18. Międzynarodowy Bieg Uliczny. Wzorem lat ubiegłych, znana w biegowym światku Jaworznicka ?Piętnastka? zgromadziła na starcie reprezentantów nie tylko naszego kraju, ale również Kenii, Ukrainy, Rumunii, Włoch, Czech i Węgier.

Ponad 600 biegaczy wyruszyło na wymagającą trasę w niezwykle ciężkich warunkach atmosferycznych. Panujące tego lata afrykańskie upały dały się mocno we znaki biegaczom, którzy kończyli sobotnie zawody ostatkiem sił. W tym miejscu należy podziękować zarówno organizatorom za punkty z wodą oraz kurtyny wodne, jak również okolicznym mieszkańcom, którzy doceniając wielki wysiłek biegaczy, nie tylko ich dopingowali, ale również polewali dla ochłody wodą.

Na mecie sobotnich zawodów na każdego uczestnika czekał piękny pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Można było również skorzystać ze stoiska firmy Idee Kaffee, gdzie na zawodników oraz kibiców czekała smaczna kawa.

Zwycięzcą biegu w kategorii open wśród mężczyzn został pochodzący z Kenii Launen Kwalia z niezłym jak na panujące warunki czasem 47 min i 2 sek. Natomiast wśród kobiet triumfowała Ukrainka Olha Kotovska, która dystans sobotniego biegu pokonała w czasie 54 min i 9 sek.

Sobotnie zawody w Jaworznie zostały sprawnie przeprowadzone, za co wszystkim - organizatorom, wolontariuszom oraz kibicom, a szczególnie mieszkańcom domów wokół sobotniej trasy - należą się duże słowa podziękowania i uznania.