Bieg o Skarb Portiusa: Relacja ambasadora Festiwalu

Opublikowane w sob., 31/08/2013 - 08:07

25 sierpnia br. odbyła się w Krośnie IX edycja Biegu o Skarb Portiusa. Bieg ten był jednym z punktów imprez kulturalnych Karpackie Klimaty, które trwały od piątku do niedzieli. Przez te trzy dni rynek w Krośnie wypełnił się różnorodnymi stoiskami regionalnymi, a także stoiskami spoza granic Polski. Można było skosztować win z Węgier, Słowacji, wędlin, mięs i serów z Litwy i krajów karpackich. Nie można nie wspomnieć o stoiskach rodzimych wystawców, pysznych miodach z pobliskich pasiek, chlebów i wędlin rodzimych producentów.

Oczywiście były również stoiska z różnego rodzaju biżuterią i wyrobami ze szkła, bo Krosno słynie od lat z kilku hut, w których produkuje się piękne wyroby.

Na starcie biegu stanęło ponad 230 osób z Polski, Słowacji, Ukrainy, a także zawodnicy startujący niedawno w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Moskwie. Przy pięknej słonecznej pogodzie o godz. 11.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która prowadziła ulicami miasta.

Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Wacławska, przed Anną Wojna i Katarzyną Albrycht. Natomiast rywalizację mężczyzn wygrał Szymon Kulka, drugi był Dawid Klaybor, a miejsce trzecie przypadło w udziale Hubertow Wierdakowi.

Organizatorzy dla każdego z zawodników, którzy ukończyli bieg, przewidzieli ciepły posiłek, a także próbki rewelacyjnych jordańskich maści dla sportowców. Natomiast najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody pieniężne.

Warto również zaznaczyć, że organizatorzy planują w przyszłym roku oprócz dystansu 7 km zorganizować pierwszy w Krośnie maraton, którego trasa będzie prowadziła urokliwymi zakątkami Krosna i pobliskich miejscowości.