5. Bieg Czekoladowy: Pyszności zmobilizowały


Opublikowane w pon., 12/02/2018 - 10:10

Już sama nazwa powinna zachęcać do startu, i to nie tylko tych, którzy lubują się w słodkościach. Przed tegoroczną edycją Organizatorzy zapowiadali kolejne słodkie niespodzianki na mecie, toteż nie pozostało nic innego jak zapisać się i czekać na bieg.

Bieg organizowany jest Poznaniu na terenie przystani Posnania nad Wartą. Dystans dnia to 5 km. Były również biegi dziecięce, oraz marsz Nordic Walking.

Była to piąta edycja biegu, ale po raz pierwszy zorganizowano w nim Zimowe Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP na dystansie 5 km o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Temperatura w okolicach 2 stopni pod kreską, a więc idealnie. Ale..

Ostatnie dni walczyłem z lekkim przeziębieniem, jeszcze rano bolały mnie mięśnie nóg. Postanowiłem, że pobiegnę sobie spokojnie. Po rozgrzewce i zrobieniu parę szybszych akcentów... plany się zmieniły. Moim celem stał się bieg poniżej 20 minut. Im szybciej, tym prędzej skosztuję tych pyszności na mecie – uśmiechałem się pod nosem. Do pokonania mieliśmy dwa okrążenia o długości 2,5 km.

Na metę wbiegłem jako 11. zawodnik na 458 biegaczy, z czasem 19:48, zajmując jednocześnie 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej! A to niespodzianka!

Na mecie pyszna gorąca czekolada oraz mufinka. Pyszności!

Marek Pfajfer, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się: