3. Rafako Półmaraton Racibórz Ambasadora

Opublikowane w śr., 30/08/2017 - 09:13

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku odbył się w Raciborzu już po raz trzeci Rafako Półmaraton Racibórz. Na płaskiej składającej się z 2 pętli trasie, przebiegającej centralnymi ulicami miasta wystartowało przeszło 800 biegaczy, z których 790 ukończyło bieg. Zarówno start i meta biegu usytuowane były na ulicy Wojska Polskiego, nieopodal Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie mieściło się biuro zawodów.

Relacja Marcina Mogilskiego, Ambasadora Festiwalu Biegów

Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach półmaratonu, pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Od samego rana żarł lał się z nieba co z pewnością miało wpływ na wyniki uzyskiwane przez biegaczy. Na szczęście organizatorzy przewidzieli taki rozwój wydarzeń, gdyż na biegaczy czekały liczne punkty z wodą oraz kurtyny wodne. Licznie zgromadzona na trasie publiczność żywiołowo dopingowała zawodników.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów wśród mężczyzn w kategorii open z czasem 01:04:40 został reprezentant Kenii Wycliffe Biwot, przed swoimi rodakami: Hilary Kimaiyo oraz Abel Rop. Natomiast wśród pań triumfowała również reprezentantka Kenii Stellah Barsosio, która z czasem 01:15:05 poprawiła rekord trasy. Druga była reprezentująca Cypr Dagmara Handzlik, zaś podium uzupełniła Węgierka Zita Kacser.

Na mecie zawodów na każdego uczestnika czekał piękny pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Na zwycięzców oprócz nagród finansowych czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki. Na koniec prawdziwa gratka dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg: losowanie samochodu marki Toyota Aygo. Szczęśliwym zwycięzcą loterii został Mateusz Wolnik z Lysek.

Podsumowując tegoroczna edycja biegu w zgodnej ocenie biegaczy była niezwykle udana. W rozmowach z uczestnikami biegu dało się słyszeć, że organizacja zawodów w Raciborzu stoi na bardzo wysokim poziomie. Za co organizatorom oraz wolontariuszy należą się duże brawa.