W piątek upadły biegowe postanowienia...


Opublikowane w pon., 15/01/2018 - 09:49

Jak spędziliście miniony weekend? Biegając? Jeśli tak, to udało się wam uniknąć ogólnoświatowego trendu. Według statystyk gromadzonych przez popularny serwis Strava, to właśnie 12 stycznia jest dniem, w którym upadają postanowienia noworoczne.

Na szczęście ta sama aplikacja dysponuje liczbami, które pomagają coś z tym spadkiem motywacji zrobić. Początkujący biegacze mogą poszukać towarzystwa. Bieganie z przyjacielem to o 22% większe szanse na sukces, a jeszcze lepiej biegać w klubie.

Nic jednak nie jest tak skuteczne, jak wyznaczanie sobie biegowych celów. 92% użytkowników aplikacji, którzy wyznaczyli sobie jakiś cel, 10 miesięcy później nadal kontynuowało swoją aktywność.

Na wszelki wypadek, biegi należałoby przenieść na rano. Ćwiczący w porannych godzinach są bardziej konsekwentni (o 43%) w swoich postanowieniach. Swoje indywidualne treningi o poranku przeprowadzają m.in. Hiszpanie, Francuzi i Brytyjczycy, którzy biegają o 9:00, godzinę wcześniej robią to Amerykanie, chociaż niewielu mniej wybiera trening o 7:00 Z kolei Niemcy i Brazylijczycy wolą godziny popołudniowe. Najczęściej wybieraną godziną w Niemczech jest 17:00, w Brazylii najpopularniejsza jest 18:00.

Z danych zebranych przez serwis wyłaniają się również ciekawe informacje o biegaczach, którzy w minionym roku zarejestrowali łącznie 136 mln biegów. Razem pokonali 700 mln mil. O ile wśród rowerzystów ogromnym zainteresowaniem cieszył się Tour de France, to biegacze woleli UTMB. Siedmiu na 10 uczestników tego biegu, dzieliło się swoimi statystykami, właśnie w tej aplikacji. Śledzili w niej również poczynania Kiliana Jorneta, zdobywającego Everest.

Biegacze i rowerzyści nie samym treningiem żyją. Myślą też o jedzeniu i piciu. Na podstawie słów zawartych w tytułach aktywności najczęściej myślą o... piwie (102 033 wzmianek). Mniejszą popularnością cieszy się kawa (32 609 wzmianek). Wśród przekąsek króluje pizza (24 788 wzmianek), a zaraz za nią lokują się burgery (20 486 wzmianek).

IB

Źródło: Strava Year in Sport

Polecamy również:


Podziel się: