Mobilna Strefa Regeneracji - tu odzyskasz moc!


Mobilna Strefa Regeneracji to miejsce gdzie odzyskasz moc, skrócisz czas powrotu mięśni do pełnej sprawności. Umożliwi Ci to dalsze trenowanie zgodnie z planem. 

Korzystają z niej już zawodowcy niemal we wszystkich dyscyplinach sportu w Polsce. Strefa Regeneracji, bo o niej mowa, to jednak także świetne rozwiązanie dla wszystkich amatorów sportu. Poznajcie jedną z najbardziej nowatorskich i kompleksowych form regeneracji sportowych.

Patrycja Bereznowska - mistrzyni świata/rekordzistka globu w biegu 24/h z wynikiem 258 km i 399m.

Recovery Pump, iCool Sport i Veinoplus Sport – te trzy urządzenia to główne składowe projektu, który zapewnia sportowcom jedyną tak kompleksową i mobilną odnowę biologiczną. Strefa Regeneracji, to więc m.in. charakterystyczne rękawy zwane w żargonie sportowym „Kosmobutami”, które po założeniu, dzięki sekwencyjnej przerywanej pneumatycznej kompresji powodują głęboki masaż, eliminację złych metabolitów oraz zwiększenie powrotu krwi żylnej i limfy.

Recovery Pump to zdecydowanie rewolucyjny system, zaprojektowany w Izraelu razem z amerykańskimi inżynierami, który dzięki przyśpieszaniu regeneracji tkanek miękkich obniża uczucie bólu mięśniowego i zmęczenia. Urządzenie cieszy się dużą popularnością wśród sportowców na całym świecie. Polska jest drugim krajem w Europie pod względem jego popularności. Do tej pory skorzystało z niego ponad 60 klubów zawodowych, liczne federacje sportu m.in. PZPN, PZPS, ZPRP, zawodowa grupa CCC Sprandi Polkowice, ale także np. czołowe polskie kluby siatkarskie, koszykarskie oraz dziesiątki amatorów sportu.

Niezwykle istotnym elementem Strefy Regeneracji jest również system basenów chłodzących iCool Sport. Już kilkuminutowa kąpiel w okrągłym, niebieskim basenie powoduje, że regeneracja znacznie przyspiesza. Dzieje się, ponieważ na skutek chłodnej kąpieli krew odpływa z tkanek powierzchniowych i kieruje się do najważniejszych organów wewnętrznych. Dodatkowo efekt zimnej wody powoduje uczucie tzw „kompresji” czyli ulgi. Jednym słowem kąpiel chłodząca wzmaga przepływ krwi, a to oprócz szybszej regeneracji pomaga także redukować uczucie bólu mięśni, opuchliznę i reakcje zapalne.

Z tych systemów chłodzących korzystają sportowcy z całego świata. iCoolSport jest obecny na największych imprezach sportowych. Z basenów korzystali już m.in. uczestnicy Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie, Londynie, a także kolarze Tour de France, zawodnicy podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, wioślarze na Pucharze Świata w Lucernie w 2017 oraz ponad 180 innych federacji sportu na całym świecie.

Veinoplus to z kolei poręczne i łatwe w użyciu urządzenie, które stymuluje „pompę łydkową”, a ta stanowi główny mechanizm fizjologicznego powrotu krwi do serca. Jest idealny po ciężkim treningu, meczu czy podczas podróży. Efekty pompowania przynoszą w rezultacie szybkie zmniejszenie objętości krwi w żyłach, a co za tym idzie redukują zastój żylny. Urządzenie wykorzystuję m.in. zawodowa grupa kolarska Cofidis.

Co łączy trzy wyżej przedstawione urządzenia? Oprócz wysokiej efektywności, zdecydowanie także ich mobilność. Zarówno Recovery Pump, iCool Sport jak i Veinoplus, to urządzenia, z których możemy korzystać dosłownie wszędzie, niezależnie od tego, czy organizujemy bądź uczestniczymy w sportowej imprezie plenerowej, czy tej w pomieszczeniu zabudowanym. Polscy sportowcy udowodnili już także, iż z systemów Recovery Pump i Veinoplus można z powodzeniem korzystać także m.in. w...autokarze będąc w drodze na ligowe spotkanie.

Chcielibyście wypróbować któryś ze sprzętów? A może interesuje was cała Strefa Regeneracji i chcielibyście zobaczyć ją u siebie? Świetną formą na zapoznanie się z urządzeniami jest strefowa „wypożyczalnia”!

Poniżej, krótka rozpiska z informacją o kosztach wynajmu poszczególnych urządzeń:

Recovery Pump

  • 3 dni – 195 zł każdy następny + 65 zł
  • 9 dni – 540 zł zł każdy następny + 60 zł
  • 15 dni – 825 każdy następny +55 zł
  • 30 dni – 1500 zł każdy następny 50 zł 

Veinoplus Sport

  • 3 dni – 90 zł każdy następny + 30 zł
  • 9 dni – 171 zł zł każdy następny + 19 zł
  • 15 dni – 195 każdy następny + 13 zł

Zestaw zawiera pare indywidualnych elektrod.

Z Mobilnej Strefy Regeneracji będą mogli skorzystać uczestnicy 8. PKO Festiwalu Biegowego. Polecamy! 

Więcej na: strefaregeneracji.pl


Polecamy również:


Podziel się: