W Serocku biegacze uczcili niepodległość. Rekordowo!

Opublikowane w pon., 31/10/2016 - 12:32

W niedzielę, w Serocku koło Warszawy, już po raz 14. biegacze uczcili obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Frekwencja dopisała, w przeciwieństwie do warunków atmosferycznych.

Chociaż do 11 listopada pozostało jeszcze trochę czasu, to biegacze w Serocku już mieli okazję, do uczczenia 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Impreza tradycyjnie odbyła się przed główną falą rocznicowych imprez. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Dodatkowo w programie zawodów znalazł się też marsz nordic walking oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Ukoronowaniem zmagań dla najmłodszych był Bieg Rodzinny.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników rywalizacji. Aura pokazywała w weekend swoje różne oblicza. Raz świeciło słońce, chwilami wiał wiatr, momentami padał rzęsisty deszcz, aby ostatecznie na niebie zawisła piękna tęcza.

Start i meta biegu znajdowały się po raz kolejny na Rynku Miejskim. Najdłuższa trasa składała się z dwóch pętli liczących 5 km. Bieg jest bardzo malowniczy i przebiega nad samą Narwią oraz w okolicach domu, w którym nocował Pablo Picasso jesienią 1948 roku. Najbardziej wymagającym fragmentem zawodów jest podbieg przy ul. Radzymińskiej, ciągnący się przez ponad 600 metrów.

- Uważam, że kolejna edycja Biegu Niepodległości była dużym sukcesem. We wszystkich biegach łącznie, wzięło udział ponad 700 osób. Pobiliśmy rekord frekwencji w biegu głównym, w którym zmagania na 5 i 10 km ukończyło prawie 340 osób. Do tej pory nasz limit wynosił 300 uczestników i w tym roku ta pula została zwiększona. Frekwencja była więc bardzo dobra. Pogoda była  zmienna, ale dzięki temu zrobiło się też ciekawie.  Raczej zbieramy pozytywne komentarze.  Były też różne występy, cały czas coś się działo. Powoli myślimy już o przyszłym roku, bo wtedy czaka nas jubileuszowa edycja” - powiedział Tomasz Luks z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku.

Zwycięzcą biegu na 5-kilometrowego został Piotr Sadłowski z wynikiem 17:42. Tuż za nim przybiegł Konrad Taber z rezultatem 17:47, a trzeci finiszował Konrad Modliński z czasem równym 18 minut.

Wśród pań na tym samym dystansie najlepsza okazała się Joanna Tekień, która pokonała trasę w 19:30. Na drugim miejscu, z osiemnastoma sekundami straty finiszowała Agnieszka Wójcik. Trzecia była Kinga Reda z wynikiem 20:31.

Na dystansie 10 km wygrał Przemysław Dąbrowski, który uzyskał czas 32:11. Dodajmy, że zawodnik ten wygrał w Serocku drugi raz rzędu. Na drugiej pozycji znalazł się Ukrainiec Paulo Veretskyi, z wynikiem 32:52. Trzeci był Rafał Nordwing z czasem 33:02.

Wśród kobiet na dystansie 10 km triumfowała Ukrainka Valentyna Kiliarska z wynikiem 38:38. Na drugim miejscu przybiegła Justyna Śliwiak z czasem 40:41. Trzecia była Karolina Kundys z wynikiem 43:40.

Bieg zaliczany był do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał rywalizacji odbędzie się podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w dniach 8-10 września 2017 w Krynicy Zdroju.