Takich zmian chcecie w Festiwalu Biegowym. Odpowiadamy

 

Takich zmian chcecie w Festiwalu Biegowym. Odpowiadamy


Opublikowane w sob., 16/12/2017 - 16:51

W październiku i listopadzie pytaliśmy Was o ocenię dotychczasowych edycji Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju i wskazanie ew. zmian w formule czy logistyce imprezy. Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy wasze e-maile i już podjęliśmy pierwsze decyzje.

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, uwagi i propozycje. Będą one przyświecać naszym działaniom organizacyjnym w kolejnych tygodniach przygotować do imprezy w Krynicy.


Uruchomienie dodatkowych kategorii wiekowych dla seniorów, wprowadzenie nagród finansowych w tych kategoriach, zwiększenie funduszu nagród:

Pula nagród w danej konkurencji oraz formułą rywalizacji jest zawsze pochodną zainteresowania uczestników. Im wyższa frekwencja, tym liczniejsze i atrakcyjniejsze są nagrody.

Jednocześnie nagrody muszą odzwierciedlać sportową rywalizację, stąd m.in. wprowadzony już do Biegu 7 Dolin 100 km limit 30 zawodników wymaganych do uruchomienia danej kategorii wiekowej, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Decyzje o wysokości nagród podejmujemy zawsze na wiosnę, po pierwszych miesiącach rejestracji na Festiwal Biegowy, w których – z uwagi na najniższe opłat startowe – zapisuje się zawsze najwięcej osób. Gorąco zachęcamy do dokonywania wcześniejszych zgłoszeń na biegi w Krynicy, co pozwoli nam precyzyjnie zaplanować nagrody w poszczególnych konkurencjach, w tym także w rywalizacji seniorów (kat. 50+, 60+ etc).

Rozszerzenie formuły Iron Run do 100 mil, rezygnacja z biegów krótkich, biegów asfaltowych, utworzenie Iron Run dla początkujących:

Od ubiegłego roku rozważamy różne warianty zmian w formule Iron Run. Wydłużenie łącznego dystansu w konkurencji do np. 100 mil to jedna z najczęściej pojawiających się propozycji. 100-milowy dystans najczęściej wiązany jest z wydłużeniem biegów górskich, ale nie brakuje głosów by... ograniczyć liczbę kilometrów pokonywanych w terenie. Postulujecie „zrównoważenie” biegów ulicznych i górskich – w naszej opinii w obecnej formule, z ultramaratonem 64 km i maratonem ulicznym 42,195 km w programie, taka równowaga jest już zachowana. Powielanie formuły Iron Run pozwala też porównywać wyniki uczestników.

Iron Run 2018 odbędzie się w niezmienionej formule: Mila, Bieg na 15 km, Bieg Nocny 5 km, Ultramaraton 64 km, Bieg na 3 km, Bieg Nocny 7 km , Maraton, Bieg na Jaworzynę 2,6 km, Bieg na 1 km.

Zwiększenie liczby wolontariuszy w punkcie INFO, zmiana sposobu wydawania pakietów startowych:

Biuro Zawodów to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc miasteczka festiwalowego, nie tylko ze względu na odbiór pakietów startowych. Dokładamy wszelkich starań, by funkcjonowało ono najlepiej jak to tylko możliwe, tak pod względem ilościowym jak i jakościowym.

Wdrożona przed 2 laty procedura wydawania pakietów startowych oparta na etapowym kompletowaniu jego zawartości, pozwala na efektywną pracę Biura w miejscu jego funkcjonowania - Domu Forum.

Punkt Info - gorąco zachęcamy do uważnej lektury informatora Festiwalu Biegowego, który zawsze dołączony jest do pakietu startowego – znajdziecie w nim odpowiedzi na większość pytań, z jakimi zwracacie się do punktu info, w szczególności dot. godzin startów, dekoracji, programu Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze.

Usprawnienie wydawania depozytów uczestnikom Biegu 7 Dolin w stacjonarnym punkcie w Krynicy-Zdroju:

Stacjonarny punkt depozytowy funkcjonuje w godzinach otwarcia biura zawodów. Depozyty z linii startu dystansów 64 i 34 km oraz punktów przepakowych docierają stacjonarnego punktu depozytowego najszybciej jak to jest możliwe. Zawsze w całości, tj. z workami wszystkich uczestników z danego miejsca na trasie B7D. Zdajemy sobie sprawę, że chcecie jak najszybciej odebrać swoje rzeczy po zakończeniu swojego biegu, ale niemożliwe jest zorganizowanie indywidualnego transportu worków.

Targi książki biegowej, maraton filmów biegowych:

Rozmawiamy z dystrybutorami najważniejszych tytułów, planujemy takie strefy.

Zwiększenie liczby biegów górskich w programie Festiwalu, wprowadzenie nowych formatów rywalizacji, odwrócenie tras biegów festiwalowych, wprowadzenie kategorii specjalnych (np. "Najlepszy Polak"), zmniejszenie ogólnej liczby biegów w programie Festiwalu

Program Festiwalu Biegowego to wypadkowa oczekiwań uczestników i możliwości organizacyjnych. Staramy się, by był on jak najbardziej atrakcyjny, a jednocześnie odzwierciedlał charakter Festiwalu – imprezy trzydniowej, wielowątkowej, dla amatorów i profesjonalistów, całych rodzin. Uruchomienie nowych kategorii wiekowych, kategorii specjalnych, nowych formatów zmagań warunkujemy zainteresowaniem uczestników, także w ujęciu ogólnokrajowym – przyglądamy się polskim biegom, startujemy w całej Polsce, korzystamy z doświadczeń zaprzyjaźnionych organizatorów.

Zaopatrzenie punktów serwisowych Biegu 7 Dolin w "markową" colę:

Planujemy takie działanie.

Zamiana plastikowych chipów na chipy w numerach startowych

Pomiar czasu podczas Festiwalu Biegowego jest realizowany przy pomocy plastikowych chipów montowanych do butów. To najbardziej niezawodna technologia w tej dziedzinie. Nie planujemy zmian w tym zakresie.

Utrzymanie czystości na punktach przepakowych i na trasie Biegu 7 Dolin:

Planujemy zmiany w formule działania punktów serwisowych i ich wyposażeniu (m.in. dodatkowe kosze). Rozważamy rezygnacje z plastikowych kubków na rzecz kubków wielorazowych, stanowiących wyposażenie obowiązkowe uczestnika. Rozważamy też oznaczanie żelów czy butelek z wodą / izotonikiem i wyrywkowe kontrole zawodników pod tym kątem. Szczegóły techniczne uczestnictwa i rywalizacji w Biegu 7 Dolin opublikujemy na wiosnę.

Procedura startowa Biegu 7 Dolin 64 km i Biegu 7 Dolin 34 km:

Procedura jest związana z logistyką danej konkurencji – frekwencją, trasą. Wprowadzony w 2017 r. do Biegu 7 Dolin 64 km start indywidualny sprawdził się (swobodny start i bieg w wąskich partiach trasy), a rywalizacja indywidualna dodała emocji w rywalizacji. Planujemy powtórzenie tego scenariusza. Wychodząc naprzeciw opiniom o tłoku na starcie Biegu 7 Dolin 34 km, planujemy też modyfikację startu w tej konkurencji (rozważamy start indywidualny ale też zmniejszenie liczebności fal startowych / zwiększenie odstępów czasowych między startującymi grupami) – szczególny techniczne rywalizacji podamy na wiosnę w stosownym informatorze. Podniesieniu komfortu rywalizacji sprzyjać będzie m.in. przeniesienie konkurencji Runek Run na niedzielę.

Program dekoracji, atrakcji – pokrywające się godziny:

Zawsze dostosowany jest do programu sportowego imprezy i danych konkurencji – nagrodzeni mogą bez przeszkód odebrać swoje wyróżnienia. Jeśli dekoracja danej konkurencji pokrywa się w czasie z inną konkurencją, nagrodę można odebrać w punkcie informacji jeszcze w dniu startu. Ceremonie odbywają się zawsze w dniu startu danej konkurencji (wyłączeniem biegów nocnych, których dekoracje są zawsze w kolejnym dniu). Szczegółowy program sportowy, dekoracji, Forum Sport, Zdrowie czy atrakcji znajduje się w Informatorze dołączonym do pakietu startowego.

Uczulenie sędziów na niewłaściwe zapięte numery startowe, wyposażenie obowiązkowe zawodników, zamykanie trasy Biegu 7 Dolin po przekroczeniu limitów czasowych:

Zwracamy uwagę na pracę sędziów, jednocześnie prosimy zawodników o stosowanie się do ich poleceń i decyzji.

Sprecyzowanie godziny startów poszczególnych grup uczestników (np. w Krynickiej Mili):

Program startów uzależniony jest od frekwencji. Rozważamy podzielenie startujących po numerach startowych i przypisanie ich do odpowiedniego okienka startowego.

Wcześniejsze otworzenie trasy Życiowej Dziesiątki (Krynica-Muszyna), wcześniejszy wyjazd autokarów z zawodnikami z mety Życiowej Dziesiątki w Muszynie, zmiana godzin odjazdu autokarów na starty poza Krynicą

Odjazdy autokarów z mety czy na start dostosowane są do programu sportowego Festiwalu Biegowego oraz ograniczeń logistycznych z nim związanych (frekwencja, procedura startu, zamykanie tras). Każdorazowo wymagane jest uzyskanie niezbędnych zezwoleń, m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz służb. Przygotowane plany uwzględniają przede wszystkim potrzeby komunikacyjne mieszkańców regionu.

Trasa Życiowej Dziesiątki jest zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach rozgrywania biegu – tj. od godz. 10:45 do 12:30.W 2018 r. będzie podobnie.

Niemożliwe jest dowożenie zawodników na start poza Krynicę na chwilę przed rozpoczęciem rywalizacji. Niemniej dokładamy starań, by przyjazdy były możliwie jak najbliższe godzinie startu.

Usprawnienie startu biegów dzieci, ograniczenie liczby startujących dzieci, dyscyplinowanie rodziców w biegach dzieci:

Planujemy istotne zmiany w biegach dzieci w Krynicy, ukierunkowane przede wszystkim na rekreację. Nie zapomnimy przy tym o upominkach i medalach dla dzieci. Chcemy podnieść komfort biegów dzieci i towarzyszących im rodziców. Nie planujemy ograniczenia liczby uczestników tej i innych konkurencji Festiwalu Biegowego.


Dziękujemy za wszystkie opinie i uwagi. Bardzo cenimy sobie wasze zdanie, dziękujemy za ciepłe słowa i konstruktywną krytykę. W podziękowaniu mamy dla was upominki. Autorów najciekawszych i najbardziej wartościowych dla nas jako organizatora e-miali uhonorujemy wartościowymi nagrodami.

9. Festiwal Biegowy wystartuje 7 września. W programie imprezy jest już ponad 30 konkurencji z trasami o łącznej długości przekraczającej 300 km.

Zapisy do imprezy są otwarte – nie ma limitu czy losowania uczestników (także w biegach górskich), a ostatnie numery startowe będzie można zdobyć w Biurze Zawodów w Krynicy. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji – do 31 grudnia obowiązują najniższe opłaty startowe. Oszczędności warto przeznaczyć chićby na prezenty gwiazdkowe dla najbliższych!

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

Fundacja „Festiwal Biegów” 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce