Mocne przetarcie Zygmunta Berdychowskiego przed Iron Runem

Opublikowane w pon., 14/08/2017 - 11:45

Twórca Festiwalu Biegowego w Krynicy sprawdził formę w Gorce Ultra Trail. Za niecały miesiąc pobiegnie w wymagającym festiwalowym Iron Runie

Zygmunt Berdychowski wybrał dystans 80 km, na którym przewyższenie sięga 3240 m. W sobotę w Gorce Ultra Trail biegano także na 102 km (4240 m przewyższenia), 40 km (1830 m) i 20 km (965 m).

Na najdłuższym dystansie triumfował Krzysztof Lisak (11:40.17), a żadna z pań nie dotarła do mety w regulaminowym czasie (mężczyzn ukończyło 304). 80 km wygrali Piotr Uznański (8:28.04) i Katarzyna Winiarska (10:07.58). Na mecie były 82 uczestników.

Na 40 km (188 na mecie) najszybsi byli Kacper Piech (3:25.03) i Paulina Wywłoka (4:36.36), a na 20 km (154) Dariusz Marek (1:39.27) i Danuta Woszczek (2:06.28).

Trasa Gorce Ultra Trail wiedzie m.in. przez szczyty Turbacz (1310 m n.p.m.), Kudłoń (1276), Gorc (1228) i Lubań (1225). Zygmunt Berdychowski pokonał 80 km w czasie 12 godzin i 39 minut. W kategorii open był 42., ale w klasyfikacji M50 był trzeci. Od zwycięzcy tej kategorii – Marka Dutkiewicza był tylko 12 minut wolniejszy.

Twórca Festiwalu Biegowego w Krynicy przygotowuje się do startu w Iron Runie. To najtrudniejsza konkurencja biegowego święta w Krynicy. Na uczestników w ciągu trzech dni czeka dziewięć startów w tym m.in. Bieg 7 Dolin na 64 km i Koral Maraton. W sumie do pokonania jest około 140 km. Zygmunt Berdychowski już należy do prestiżowego i niezbyt licznego grona osób, które ukończyły Iron Run. W 2015 roku zajął w nim 28 miejsce. Wtedy jeszcze Iron Run składał się z ośmiu konkurencji.

W zeszłym roku doszła dziewiąta. W skład Iron Runa poza B7D i Koral Maratonem to: Krynica Mila, Bieg na 15 km i Bieg Nocny na 7 km, Bieg na 3 km, Nocny Bieg Rodzinny (5 km), Bieg na Jaworzynę (2,6 km) i Bieg na 1 km.