Biegi górskie - od alpejskiego sprintu do ultradystansów! Także w drużynie!


Góry i Beskid Sądecki - idealny sposób, by oderwać się od codziennego zgiełku i trosk. 

Bieg 7 Dolin 100 km. Od tego biegu wszystko się zaczęło w polskich biegach ultra. To były pierwsze zawody o takiej długości, na których trasa była oznakowana, a organizator zapewniał m.in. punkty żywieniowe. Ten królewski dystans zapoczątkował Festiwal Biegowy w Krynicy w 2010 roku. To jeden z bardziej wymagających biegów górskich w kraju (jest eliminacją do Ultra Trail du Mont Blanc). Trasę w Beskidzie Sądeckim cechują wymagające podbiegi (w sumie przewyższenie sięga 4500 m) i techniczne zbiegi. Na trasie organizatorzy zapewniają trzy punkty serwisowe i sześć żywieniowych.

Drużynowy Bieg 7 Dolin 100 km. NOWOŚĆ w programie Festiwalu. Na starcie staną trzyosobowe zespoły w dowolnym składzie osobowym. Na pokonanie całej trasy zespoły mają tyle samo czasu co uczestnicy biegu indywidualnego - 17 godzin. Takie same limity będą obowiązywały także na poszczególnych punktach kontrolnych. Aby zostać sklasyfikowanym, zespół MUSI ukończyć rywalizację w komplecie, tj. w pełnym, trzyosobowym składzie.Na najlepsze drużyny czekają wysokie nagrody finansowe.

Bieg 7 Dolin 64 km. W kolejnych latach organizatorzy dodali krótsze dystanse biegnące po części królewskiej trasy. To co mają wspólne to meta na deptaku krynickim co jak podkreślają biegacze, jest najlepszą nagrodą dla finiszujących zawodników. Start tego beigu zlokalizowany jest w Rytrze. Biegaczy czeka wspinaczka m.in. na Radziejową, Wierchomlę czy Runek - w sumie 3070 metrów w górę.

Bieg 7 Dolin 34 km. To trasa proponowana tym, którzy chcą zacząć przygodę z biegami ultra, a do tej pory brali udział głownie w biegach ulicznych. Jeśli mają za sobą półmaraton i maraton, powinni poradzić sobie z dystansem 34 km. Na trasie czekają na nich dwa strome podbiegi - pod Wierchomlę i Runek. Przewyższenie to 1720 m. Start w Piwnicznej Zdroju

Runek Run 17 km. To najmłodszy kuzyn Biegu 7 Dolin. Start ze Szczanika, a dalej niemal 8-kilometrowy podbieg pod szczyt Runek - to 607 m przewyższenia. Zwykle jest tak, że jak ktoś przebiegnie ten dystans, to ma apetyt na coraz dłuższe biegi.

Bieg na Jaworzynę Krynicką. To niby tylko ok 2,6 km, ale za to non stop pod górę. Start przy dolnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką, meta przy górnej. Zawodnicy biegną po nartostradzie, a różnica wysokości na tym dość krótkim odcinku to 470 m.

9. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 7-9 września 2018r. 

Pełny program imprezy: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

Zapraszamy!

Fundacja “Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się: