Biegi Deptaka / Nordic Walking - zabawa i... mistrzostwa!


Sercem Festiwalu Biegowego w Krynicy jest deptak. Tam kończą się i zaczynają niemal wszystkie biegi. Start i meta są ustawione między nowym domem zdrojowym, a pijalną główną.

Część konkurencji Festiwalu Biegowego jest mocno związana z deptakiem. To krótkie biegi, które mogą przekonać do rozpoczęcia przygody z bieganiem.

Pierwszy dzień Festiwalu zaczynają dzieci w ramach Biegu Małopolski. To oni jako pierwsi odbierają medale i stają na podium. To konkurencja stworzona wyłącznie dla uczniów szkół z województwa małopolskiego od podstawowych po liceum

Krynicka Mila to dystans typowo angielski – 1609 m. Najpierw są eliminacje, a wieczorem finały. Nagradzani są w dwóch kategoriach – do 40 lat i powyżej 40 lat.

W Biegu w krawacie wystąpić w biegu mogą tylko zawodnicy (zawodniczki też), którzy mają zawiązany tytularny krawat. Dystans jest krótki – 600 m. To jeden z tych biegów, w którym przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.

Bieg kobiet – tu panom wstęp surowo wzbroniony. To konkurencja zarezerwowana wyłącznie dla pań. Do przebiegnięcia 600 m.

Bieg Przebierańców. To konkurencja, w której nie liczy się czas. Zwycięzców wybiera festiwalowe jury. Liczy się pomysłowość i wkład pracy włożony w stworzenie stroju. Nagrody są indywidualne i drużynowe.

Sztafeta deptaka (4x1200 m), czyli bieg drużynowy. Tu każdy daje z siebie 105 proc. możliwości. Wie bowiem, że biegnie dla drużyny i nie może jej zawieść.

Bieg na 3 km. W tym roku rozgrywany pod hasłem Bieg dla Superbohaterów. Wspólnie z Fundacją DKMS zachęcamydo zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Przed i po konkurencji na stoiskach DKMS będzie można dowiedzieć się szczegółów.

Bieg dla dzieci do 8 lat i od 9-12 lat. W tych konkurencjach rozgrywanych w sobotę i niedzielę mogą brać udział wszyscy najmłodsi. Młodsi biegną na 300 m i mogą to robić w asyście rodziców. Starsi mają do pokonania 600 m.

Bieg na 1 km. To propozycja dla starszej młodzieży, a także dorosłych. Prowadzone są klasyfikacje wiekowe 13-14 lat, 15-16, 17-18 i starsi. W każdej są nagrody. To także bieg rozgrywany pod nazwą „1 km dalej od cukrzycy”, nawiązujący do profilaktyki tej choroby.

Bieg kibica. To także oferta dla dorosłych i młodzieży, tyle że krótsza – na 600 m. Nagrody rzeczowe przewidziano dla uczniów szkół średnich (roczniki 1998-2000) oraz dla dorosłych (roczniki 1997 i starsze).

W Krynicy można też pomaszerować z kijami nordic walking! Dwukrotnie w randze MIstrzostw Polski!

Mistrzostwa Polski Góry Parkowej w Nordic Walking to dystans 4 km z deptaka na Górę Parkową i z powrotem. Styl marszu uczestników oceniają sędziowie. 

Jaworzyna - HILL Nordic Walking to zawody tylko pod górę. Do pokonana jest 2,6 km z dolnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką na górną. Przewyższenie 470 m. Konkurencja oceniana przez sędziów.

Z kolei Marsz Nordic Walking „Przegoń Zawał" to typowo rekreacyjna konkurencja, w której udział biorą przede wszystkim osoby po ataku serca, ich krewni i znajomi, a także wszyscy solidaryzujący się chorymi.

9. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 7-9 września. 

Pełny program imprezy: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

Zapraszamy!

Fundacja “Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się: