Atrakcje Krynicy - zabierzcie rodziny na Festiwal!

 

Atrakcje Krynicy - zabierzcie rodziny na Festiwal!


Opublikowane w czw., 31/05/2018 - 12:49

Na jeden weekend w roku Krynica Zdrój zamienia się w stolicę polskiego biegania. Biegają dzieci, przebierańcy, kibice i początkujący joggerzy. Biegają też wyczynowcy, doświadczeni maratończycy i miłośnicy gór. Jednak rodziny i bliscy biegaczy niekoniecznie sami muszą biegać. Jeśli zabierzecie ich do Krynicy, znajdą tam znacznie więcej atrakcji niż kibicowanie biegaczom. Sprawdziliśmy, co mogą robić osoby niebiegające, gdy wy będziecie poprawiać swoje życiówki.

Na pierwszym miejscu wśród miejskich atrakcji, turyści polecają sobie Jaworzynę Krynicką. To idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych, ale we wrześniu, podobnie jak Deptak jest opanowane przez biegaczy.

Od biegania można za to odpocząć w Muzeum Zabawek (ul. Marszalka Józefa Piłsudskiego 2). „W zbiorach muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, wystawa LEGO, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne oraz samograje. Jedną z atrakcji Muzeum Zabawek w Krynicy jest w pełni wyposażona mini klasa szkolna sprzed 50 lat” - czytamy na stronie muzeum, które spodoba się i dzieciom i dorosłym.

Dzieci docenią również wizytę w Parku Linowym w Czarnym Potoku, gdzie czeka 8 tras o różnym stopniu trudności. Drugi park czeka na Górze Parkowej, która sama w sobie stanowi częsty cel rodzinnych wycieczek. Z tych atrakcji, dzięki trasom opartym na siatkach, mogą korzystać nawet maluchy. Przy okazji wizyty na Górze Parkowej warto również odwiedzić Rajskie Ślizgawki, czyli rurowe zjeżdżalnie o 12-metrowej różnicy wysokości.

Przeżyć artystycznych dostarczy Muzeum Nikifora (Bulwary Dietla 19), gdzie zgromadzono kolorowe prace jednego z najbardziej znanych malarzy intuicyjnych. „Są tu obrazy Nikifora pochodzące z wszystkich okresów jego twórczości; zarówno akwarele, gwasze, jak i rysunki prezentujące różnoraką, charakterystyczną dla twórczości artysty tematykę: pejzaże z cerkwiami i kościołami, architekturę krynicką, wnętrza, dworce, urzędy, "fabryki dolarów", portrety” - opisuje strona obiektu, w którym oprócz obrazów można zobaczyć również jego warsztat pracy.

Ciekawą propozycją dla całej rodziny jest Escape Room (ul. Halna 2). „Gracz zostaje wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zagadki to tylko cześć tego, co może Was tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wymyślili całe mnóstwo tajemnic i łamigłówek oraz gier zręcznościowych do rozwiązania, ale najsilniejszym bodźcem będzie nieubłaganie uciekający czas! Co się stanie kiedy zegar pokaże 00:00:00?”- zachęcają organizatorzy wirtualnej gry, przeniesionej do rzeczywistości. Do wyboru są trzy pokoje z grami o różnej tematyce.”

Z kolei w Muszynie na chętnych czekają przeżycia o charakterze religijno-duchowym czyli Muszyńskie Ogrody Biblijne (Kościelna 62). „Ufamy, że będą One dla wierzących zachętą do czytania Biblii oraz medytacji o Bogu Stwórcy i Ojcu; dla wierzących inaczej, miejscem spotkania i dialogu religijnego; zaś dla niewierzących okazją do spotkania w przyrodzie i słowie z miłującym nade wszystko Bytem Nadprzyrodzonym, a może i „Gwiazdą Betlejemską” - napisali twórcy tego nietypowego miejsca. Na miejscu oprócz strawy duchowej, powstała również kawiarenka, grill i sklep z pamiątkami. To z myślą o bardziej przyziemnych potrzebach.

Atrakcje botaniczno- wypoczynkowe oferują również Ogrody Sensoryczne (Park zdrojowy "Zapopradzie", Al. Zdrojowa, Muszyna). Znajduje się w nich 7 stref. W ogrodzie smaku można spróbować owoców, w strefie zapachowej dobrano wyjątkowo wonne rośliny, w strefie dźwiękowej słychać ptaki i wodę. Każdy znajdzie w tych ogrodach coś dla siebie!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce