100, 64, 34, 22 km - biegi górskie w Krynicy z punktami ITRA


Informowaliśmy nieoficjalnie, teraz możemy potwierdzić już bez żadnych wątpliwości. Biegi górskie 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju uzyskały certyfikat i punkty ITRA, niezbędne do startu w wielu renomowanych biegach na świecie.

Jeśli ktoś pragnie stanąć na starcie takich imprez jak kultowy UTMB, Lavaredo czy Trail Verbier St-Bernard, Krynica jest do tego celu idealnym środkiem!

Bieg 7 Dolin 100 km po raz kolejny został przez ITRA wyceniony na 5 punktów (w skali 6-punktowej).

Tę samą wartość będzie miało ukończenie nowej krynickiej konkurencji – Drużynowego Biegu 7 Dolin. 5 punktów otrzyma każdy zawodnik, którego zespół ukończy w komplecie 100-kilometrową trasę.

Punkty ITRA otrzymał ponownie także Bieg 7 Dolin na dystansie 64 km z Rytra do Krynicy, wycena ITRA to 4 punkty.

Po raz pierwszy natomiast możemy zaoferować punkty ITRA uczestnikom krótszych biegów górskich Festiwalu Biegowego. Za ukończenie Biegu 7 Dolin 34 km z Piwnicznej do Krynicy zawodnik otrzyma 2 punkty, a za półmaraton górski Runek Run 22 km 1 punkt.

Cenny dla biegaczy może być nawet ten maleńki punkcik za Runek. W najbardziej znanym wśród polskich biegaczy festiwalu Ultra Trail du Mont-Blanc punkty kwalifikacyjne są wymagane na każdy, nawet najkrótszy bieg. Przykłady:

  • do startu w UTMB 171 km niezbędnych jest 15 pkt. w najwyżej 3 biegach;
  • do startu w TDS 119 km i CCC 101 km trzeba mieć 8 pkt. w najwyżej 2 biegach;
  • do udziału w OCC 56 km są potrzebne 4 punkty w maksymalnie 2 startach.

Mowa tu o tzw. „nowych” punktach ITRA, które w przyszłym roku będą już jedynymi uwzględnianymi przez organizatorów Ultra Trail du Mont-Blanc.

Ukończenie Biegu 7 Dolin 100 km (w rywalizacji indywidualnej bądź drużynowej) zapewnia zatem jedną trzecią punktów na UTMB, większość na TDS i CCC, a wystarczy, by móc ubiegać się o prawo startu w OCC. Z kolei najmłodsze indywidualne „dziecko” Festiwalu Biegowego – Runek Run, dający 1 pkt ITRA, to dobre uzupełnienie dłuższego biegu do kwalifikacji na OCC.

Punkty ITRA i UTMB dla konkurencji Festiwalu Biegowego w Krynicy 2018

Wymagania punktowe na biegi UTMB

Fundacja "Festiwal Biegów"


Polecamy również:


Podziel się: