Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

Opublikowane w pon., 26/03/2012 - 12:41

- relacja Ambasadorów Festiwalu Biegowego
W niedzielę odbył się siódmy w tym sezonie bieg z cyklu Ligi Festiwalu Biegów - Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. - Na trudnej, pagórkowatej trasie wystartowało blisko 850 osób, co jest rekordem frekwencji tej imprezy-relacjonuje Robert Celiński, Ambasador Festiwalu Biegowego. Pogoda w Żywcu dopisała, poranna mgła zeszła przed startem i zawodnicy pokonali trasę w słońcu, ale przy dobrej dla biegaczy temperaturze.

Na pętli dookoła Jeziora Żywieckiego można było podziwiać otaczające tę okolicę trzy beskidzkie pasma: Beskidu Żywieckiego (m.in. Pilsko), Śląskiego (bardzo dobrze widoczne Skrzyczne), oraz Małego (m.in. Czupel, Góra Żar).
- To najpiękniejszy i zarazem najtrudniejszy półmaraton w którym biegłam a mam ich około 10 ? podsumowuje Ida Słowińska.
Tak piękne okoliczności przyrody przyczyniły się do dobrych jak na ten półmaraton wyników, ukoronowanych rekordem trasy 1: 06:47, który osiągnął zwycięzca - Kenijczyk Mike Cherviyot. Drugi na mecie zameldował się jego rodak - Sawe Elisha Kiprotich, a trzeci - Węgier Laszlo Toth. Najlepszym Polakiem został Michał Król z Pszczyny (7. miejsce). Zagraniczna elita została zapewne skuszona wysokimi nagrodami dla zwycięzców.

Wśród pań nie było takiej dominacji zawodniczek zagranicznych. Wygrała Lilia Fiskovic z Ukrainy, ale za nią do mety dobiegły dwie czołowe polskie biegaczki górskie - Dominika Wiśniewska z Zabrza oraz Ambasadorka Festiwalu Biegowego - Anna Celińska z Bielska-Białej.

Zakończenie tej udanej imprezy oraz dekoracja zwycięzców odbyły się na rynku w Żywcu.

Na trzecim miejscu - Ambasadorka Festiwalu Biegowego - Anna Celińska z Bielska-Białej.