Nawet 20 tys. uczestników Biegu Nieodległości w Warszawie

 

Nawet 20 tys. uczestników Biegu Nieodległości w Warszawie


Opublikowane w czw., 27/09/2018 - 13:07

W Warszawie po raz trzydziesty rozegrany zostanie Bieg Niepodległości. Impreza uczci stulecie odzyskania wolności przez Polskę. W roku okrągłych rocznic zmagania zapowiadają się wyjątkowo.

11 listopada to najbardziej rozbiegana data w ciągu roku w Polsce. Rok temu w kalendarzu biegowym znalazło się ponad 80 imprez. Na tym tle zdecydowanie wyróżnił się Bieg Niepodległości w Warszawie, który stał się największym biegiem ulicznym w historii rozegranym nad Wisłą. Na ulicach stolicy żywą „biało-czerwoną” flagę utworzyło 15 015 uczestników.

Dodatkowo wśród najpopularniejszych biegów 2017 roku na dystansie 10 km znalazł się też: Poznański Bieg Niepodległości (8603 uczestników), oraz Bieg Niepodległości w Gdyni (4910 biegaczy).

Tym razem frekwencja w Warszawie może być jeszcze większa, bo organizatorzy zwiększyli limit do 20 000 osób! Nie powinno być problemu z wypełnieniem limitu, bo setna rocznica odzyskania niepodległości powinna tylko zmobilizować biegaczy, niemniej konkurencyjnych biegów powinno być więcej. A te, które już w kalendarzu istniały, rozwijają się frekwencyjnie. A do Warszawy uczestnicy przyjeżdżali z całego kraju.

– Nie traktujemy tego jako wyścigu po rekordy. Oczywiście zakładamy, że wyczerpiemy limit, a jeśli nie, to i tak będziemy mogli świętować w dużej grupie osób. Bieganie to coś powszechnego i zachęcamy do startu wszystkich, którzy nigdy nie brali udziału w imprezie. Ważne jest nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności, ale też upamiętnienie historycznego faktu i rocznicy – powiedział nam Karol Adamaszek, szef Działu Marketingu i Organizacji Imprez ze Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

Trasa 30. Biegu Niepodległości nie uległa zmianie. Start znajdował będzie się u zbiegu ulicy Stawki. Dalej biegacze podążać będą Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, dalej ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Nie zabraknąć też ma „żywej flagi” oraz sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego pozdrawiającego biegaczy.

– Nie zmienialiśmy trasy, bo jest ona przetestowana i sprowadzona. Ci, którzy tam biegają od lat, mają świadomość jej zalet. Staramy się tylko zwiększyć liczbę osób potrzebnych do obsługi uczestników. Będziemy też chcieli skorzystać z pomocy naszych sprawdzonych partnerów. Dopinamy też rozmieszczenie depozytów – wyjaśnia organizator.

Oprócz biegu głównego, biegowa młodzież będzie mogła pokonać „Milę na stulecie” na symbolicznym dystansie 1918 m. Prawo uczestnictwa w biegu mają dzieci od rocznika 2004 do 2008. Tu limit uczestników wynosi 1000 osób. Dodatkowo na pełnym dystansie wystartują wózkarze. Na 6,5 km pomaszerują nordic walkerzy.

Zapisy do 30. Biegu Niepodległości w Warszawie wystartują 6 października, dokładnie minutę po północy. Do 3 listopada opłata wynosi 50 zł, a po tym terminie wzrasta o 10 zł. Z opłaty startowej w biegu zwolnione są osoby z rocznika 1948 i starsze.

Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych będzie mieścić się w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Biuro czynny będzie od 15 października do 9 listopada. Istnieje też możliwość zamówienia pakietu do domu.

BIeg wystartuje 11 listopada o godzinie 11:11. Uczestnicy ruszać będą falami. Impreza zakończy Warszawską Triadą Biegową, w której skład wchodzi też Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Otworzy też na dobre rywalizację w Lidze Festiwalu Biegowego w klasyfikacji Najlepszy Biegacz 5-10-15. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju – już dziś warto pomyśleć o punktach na tę okazję i wystartować w stolicy.

30. Biegu Niepodległości w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce