Jeszcze więcej miejsc w Warszawskiej Triadzie Biegowej


Opublikowane w czw., 01/02/2018 - 09:11

O cztery tysięcy osób więcej niż przed rokiem będzie mogło wystartować w biegach zaliczanych do Warszawskiej Triady Biegowej. Łącznie w Biegu Konsytuacji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości może wziąć udział nawet 39 tysięcy uczestników.

To kolejna „podwyżka limitów” w Warszawskiej Triadzie Biegowej. W zeszłym roku, w trzech imprezach zwiększono pulę miejsc o pięć tysięcy. Odpowiadając na ogromne zainteresowanie historycznymi biegami w stolicy organizatorzy dają możliwość startu większej grupie osób.

Cykl rozgrywany tradycyjnie pod hasłem „Zabiegaj o pamięć” rozpocznie majowy bieg na 5 km w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Tym razem w zmaganiach będzie mogło uczestniczyć nie sześć, a siedem tysięcy uczestników. W tej puli znajdzie się tysiąc najmłodszych biegaczy z maskotkami.

„Uważamy, że Bieg Konstytucji wciąż ma duży potencjał, liczba uczestników stale rośnie. W zeszłym roku szybko wyczerpaliśmy zapisy. Niektórych może odstraszać długi weekend, ale w tym roku 3 maja przypada w środę. Nie każdy będzie miał dużo wolnego, żeby wyjechać poza Warszawę. Liczymy, że nie zabraknie osób głodnych sportowych wrażeń” – mówi Tadeusz Samul ze Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa".

W pozostałych imprezach Warszawskiej Triady Biegowej pula ma być zwiększona: z 11 do 12 tysięcy w Biegu Powstania Warszawskiego i z 18 do 20 tysięcy w Biegu Niepodległości. Tę ostatnią zmianę organizatorzy zapowiedzieli już w zeszłym roku.

„Raczej nie będziemy zmieniali żadnej z tras, bo uważam, że są one w stanie przyjąć większą liczbę biegaczy, a także oczekiwania uczestników. Oczywiście, staramy się wsłuchiwać w głosy biegaczy, stąd m.in. przywrócenie w zeszłym roku „piątki” podczas Biegu Powstania Warszawskiego” – dodaje Tadeusz Samul. 

Na mecie ostatniego Biegu Konstytucji 3 Maja zameldowało się 4264 uczestników (nie licząc towarzyszącego Biegu z Maskotką). Na dwóch dystansach Biegu Powstania Warszawskiego rywalizowało ok. 9700 osób, a w Biegu Niepodległości finiszowało 15 018 biegaczy. Impreza rozegrana 11 listopada 2017 r. w Warszawie została największym wydarzeniem w historii polskich biegów ulicznych. W setną rocznicę odzyskania niepodległości wynik ten może zostać jeszcze poprawiony.

Imprezy Warszawskiej Triady Biegowej wchodzą w skład Ligi Festiwalu Biegów. Uczestnicy walczą o punkty w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15” (Bieg Powstania Warszawskiego tylko na dystansie 10 km). Finał zmagań ligowych odbędzie się podczas 9. Festiwalu Biegowego w dn. 7-9 września w Krynicy-Zdroju.


Warszawska Triada Biegowa 2018:

  • 28 Bieg Konstytucji 3 Maja (5 km) – 3.05.2018 – limit 7000 osób
  • 28 Bieg Powstania Warszawskiego (5 i 10 km) – 28.07.2018 – limit 12 000 osób
  • 30 Bieg Niepodległości 11.11.2018 (10 km) – limit 20 000 uczestników

 

RZ

Polecamy również:


Podziel się: