Jest trasa 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego


Po raz trzeci z rzędu biegacze zafiniszują na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków. Start zaplanowany jest natomiast z ul. Lema – sprzed największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która będzie też bazą imprezy. Bieg ruszy 15 października.

Ze względu na trwające w Krakowie remonty ul. Basztowej oraz torowisk tramwajowych, które spowodowały zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, nie było możliwości poprowadzenia trasy m.in. przez skrzyżowanie ul. Grodzkiej i Placu Wszystkich Świętych czy przez ul. Piłsudskiego, i konieczna była zmiana przebiegu trasy względem roku ubiegłego.

Uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko zabytki – takie jak Wawel czy historyczne budowle sakralne – jak kościół Na Skałce, ale też najnowocześniejsze i najbardziej spektakularne krakowskie obiekty. Oprócz TAURON Areny Kraków, będą to Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka. Pomiaru trasy dokonał atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk.

Na niespełna miesiąc przed imprezą na liście startowej widnieje już ponad 9500 osób, a 8000 z nich wniosło już opłatę startową. - Przypominamy, że lista startowa zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10 000, po dokonaniu opłat przez 10 000 uczestników. Nie warto więc zwlekać z rejestracją i opłaceniem wpisowego - informują organizatorzy. I zapraszają pod Wawel. 

- Zachęcamy do przeżycia niezapomnianego finiszu, wśród tysięcy innych biegaczy na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków!

Zapisy do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego prowadzone są TUTAJ.

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w sezonie 2017/18.

red. / org.  

Polecamy również:


Podziel się: