Dyrektor Maratonu Lubelskiego z Ligi Festiwalu Biegów będzie Czlowiekiem Roku?


Opublikowane w pt., 09/02/2018 - 23:24

Piotr Kitliński został nominowany do tytułu Człowieka Roku. Dyrektor Maratonu Lubelskiego ma szansę na nagrodę za „Działalność społeczną i charytatywną” w plebiscycie Kuriera Lubelskiego.

46-letni Piotr Kitliński na brak zajęć nie narzeka. Jest nie tylko motorem napędowym jednego z najtrudniejszych maratonów ulicznych w Polsce. Działa w Lubelskim Stowarzyszeniu Biegowym, uczy dzieci lekkiej atletyki w szkole podstawowej oraz szlifuje talenty w AZS UMCS Lublin. Treningi z amatorami w swoim mieście zaczął prowadzić jeszcze w 2007 roku. Sam w młodości uprawiał biegi i to z sukcesami. W 1994 roku był mistrzem Polski na 1500 metrów.

Dyrektor maratonu został nominowany za to, że „systematycznie, przez cały rok, wypełniał czas wolny mieszkańców Lublina i okolic. W trakcie biegów prowadzone są liczne akcje charytatywne”. Podczas ubiegłorocznych zawodów na 5 km w Lublinie zbierano zakrętki dla dziecięcego hospicjum i prowadzono zbiórkę rzeczy dla najmłodszych. Przez cały sezon rozgrywane są biegi pod hasłem „Przez metry po kilometry”, które mają zachęcać do wyjścia z domu nie tylko młodych biegaczy, ale całe rodziny.

– Cieszę się, że to, co robię, zostało dostrzeżone. W tym zestawieniu są osoby, które pomagają ludziom w poważnych sprawach społecznych czy finansowych. Ja natomiast czuje się, jakbym pomagał ludziom, którym w życiu już jakoś się układa, ale szukają czegoś więcej. Dodatkowej motywacji, może adrenaliny. Może dla kogoś bieganie to też pewnego rodzaju terapia? Podczas naszych imprez staramy się pomagać innym, zbierać pieniądze na leki czy zabiegi. Zdaję sobie sprawę, że sport zmienia styl życia wielu ludzi – opowiada Piotr Kitliński.

– Na moje pierwsze zajęcia w 2007 roku przychodziło 7-8 osób. Gdy jeszcze nie było Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, w imprezach biegowych startowało po 50 osób. Teraz na każdą „Dychę do Maratonu” zgłasza mi się ponad tysiąc uczestników i to dwa tygodnie przed imprezą. Serce rośnie!” – cieszy się szef Maratonu Lubelskiego.

Wśród nominowanych w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” są m. in. Barbara Lisek, Prezes Zarządu Lubelskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Padaczkę i Katarzyna Poniatowska, zaangażowana w działalność Fundacji DKMS.

Głosować na Piotra Kitlińskiego można do 15 lutego, do godz. 20, wysyłając sms pod numerem 72355 o treści KLDS.108. Wyniki zostaną ogłoszone na przełomie lutego i marca.

6 Maraton Lubelski odbędzie się 13 maja 2018 r.. Impreza jest zaliczana do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał LFB – podczas 9 Festiwalu Biegowego, w dn. 7-9 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: