7. Bieg III Wież w Prusicach - rekordowy!

Opublikowane w śr., 05/07/2017 - 12:58

Aż 517 osób, czyli o 107 osób więcej niż w pamiętnym 2015 roku ukończyło w sobotę siódmą edycję Biegu III Wież. To nowy rekord frekwencji imprezy w Prusicach, która od lat współtworzy program Ligi Festiwalu Biegowego.

Warunki do rywalizacji były bardzo dobre, w czym pomogli sami gospodarze. - Pogoda dopisała, było ciepło ale nie gorąco. Na trasie znajdowały się 4 punkty nawadniania, 3 kurtyny wodne, 2 punkty medyczne oraz na mecie każdy otrzymał wodę i miał możliwość schodzenia się w basenie z lodem - relacjonują organizatorzy.

Punktualnie o 11.00 Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dał sygnał do startu. Chwilę potem sam ruszył na trasę.

Od samego początku tempo biegu dyktował Damian Walczak. Wygrał z duża przewagą. 10-kilometrową, atestowaną trasę pokonał w czasie 33:01. Z ponad 2 minutową stratą na mecie zameldowali się Paweł Pelc oraz Damian Jarecki.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Zajączkowska z czasem 41:13. Za nią uplasowały się Agnieszka Górniak-Antkowiak oraz Monika Lachowska.

Dekorowano w kategoriach open i wiekowych, w kolejności Samorządowcy, Gmina Prusice, Powiat Trzebnicki, Małżeństwa. Nowością była klasyfikacja drużynowa w której miejscowa drużyna, Athletics Team Prusice, nie dała szans gościom wygrywając całą klasyfikacje. Za nimi uplasowali się Strzegomska Dwunastka i Oborygeni.

Specjalnymi nagrodami wyróżniono 4 biegaczy, które są z imprezą od samego początku. Są to: Andrzej i Anna Hazubscy, Ireneusz Jarecki i Przemysław Burchacki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i specjalny numer startowy. - Życzymy zdrowia i kolejnych sukcesów z Biegiem III Wież - dodają organizatorzy.

Pełne wyniki - TUTAJ

Jak co roku biegacze mogli liczyć na bogaty pakiet, a w nim: ręcznik bawełniany, koszulka techniczna, piwo bezalkoholowe, napój izotoniczny. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, woda oraz jabłko.

Gdy zawodnicy już ochłonęli czekał na nich jeszcze posiłek regeneracyjny w postaci makaronu z sosem pomidorowym i mięsem. Część zawodników po biegu chłodziła się w basenie z lodem, kolejni wrócili do biura biegu gdzie znajdowały się natryski.

Na sam koniec rozpoczęło się losowanie atrakcyjnych nagród spośród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg. Właścicieli znalazły m.in. notebook o wartości 1299 zł oraz pakiet 10 wejść do komory hiperbarycznej o wartości 1500 zł.

W Biegu III Wież zdobywano punkty Ligi Festiwalu Biegowego, w kat. "Najlepszy Biegacz 5-10-15". Finał cyklu we wrześniu w Krynicy, czekają nagrody finansowe. Szczegóły cyklu - poniżej.

- Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. To dzięki Wam uczymy się i staramy poprawiać tak, żeby za rok znów się z Wami spotkać. Jesteście NIESAMOWICI! Do zobaczenia za rok! - zapraszają już dziś organizatorzy.

Zdjęcia z imprezy: TUTAJ