29. Bieg Niepodległości: Będzie dogrywka w zapisach!

Opublikowane w pt., 03/11/2017 - 23:22

To już ostatnia szansa żeby wystartować w 29. Biegu Niepodległości. We wtorek 7 listopada o godzinie 20:00 startują zapisy uzupełniające. Pula pakietów jest ograniczona. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Zapisy będą prowadzone tylko drogą internetową, po wcześniejszym założeniu konta uczestnika na stronie organizatora. Od 4 listopada wzrasta też opłata startowa, która wynosić będzie 60 zł. Płatności należy dokonać w terminie 3 dni roboczych od momentu zapisu.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku dogrywka trwała nieco ponad godzinę. W puli były 554 pakiety. Rekord padł w 2015 roku, gdy zapisy dodatkowe trwały 60 sekund. Z pewnością i w tym roku chętnych nie zabraknie. Chociaż limit uczestników został zwiększony do 18 tys. osób, a wszystkie miejsca zostały wyczerpane, to wciąż nie brakuje osób, które chcą sprzedać lub kupić pakiet.

W zeszłym roku Bieg Niepodległości w Warszawie ukończyło 12 021 uczestników. Rekord frekwencji ustanowiony został w 2015 roku i wynosi 12 842 osób. Trudno uwierzyć, że jeszcze 10 lat temu w imprezie uczestniczyło 2 403 biegaczy. Trasa wówczas prowadziła z Krakowskiego Przedmieścia na Wilanów.

29. Bieg Niepodległości odbędzie się 11. listopada. Start o godzinie 11:11. Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Kończy też Warszawską Triadę Biegową rozgrywaną pod hasłem „ Zabiegaj o pamięć”.