27. Bieg Powstania Warszawskiego – pakietów BRAK!


Zakończyły się zapisy do 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Limit 11 000 uczestników został wyczerpany. To największa runda Ligi Festiwalu Biegowego.

Zgłoszenia wystartowały w nocy z 29 na 30 czerwca. Największym zainteresowaniem tradycyjnie już cieszył się bieg na 10 km. W rywalizacji na „piątkę” chęć startu wyraziło nieco ponad 2600 biegaczy oraz czterech wózkarzy.

Nie wszyscy jeszcze uiścili opłatę startową. Nie wykluczone więc, że biegaczy czekać może dogrywka. Co ciekawe, w internecie już pojawiają się oferty odsprzedaży pakietów - ceny od 50 do... 250 zł! 

Wcześniej już końca dobiegły zgłoszenia do imprezy towarzyszącej, czyli 4. Biegu Zdobycia PAST-y, w którym limit wynosił 730 osób. Do pokonania będą mieli 9 pięter historycznego budynku przy ul Zielnej.

Uczestnicy mogą już odbierać pakiety startowe. Do 28 lipca biuro zawodów będzie zlokalizowane w Pałacu Kultury i Nauki, przy Plac Defilad 1, w sali im. Kisielewskiego. Biuro w zależności od dnia działa w rożnych godzinach i tak przykładowo w poniedziałki i w środy funkcjonuje od 14.00 do 20.00, a wtorki i piątki od 12-18.

W pakietach uczestnicy znajdą koszuli techniczne, które utrzymane są w kolorze oliwkowej zieleni. Ich wzór jest identyczny jak przed rokiem.

27. Bieg Powstania Warszawskiego rozegrany zostanie 29 lipca. Start znajdować będzie się przy ul. Bonifraterskiej, natomiast meta przy ul. Konwiktorskiej. Dotyczy to obu dystansów. Bieg na 5 km wystartuje o 20:10. Natomiast o 21 na trasę ruszą uczestnicy biegu na 10 km.

Zmagania wchodzą w skład Warszawskiej Triady Biegowej rozgrywanej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Bieg na dystansie 10 km zaliczany jest do również Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

27. Bieg Powstania Warszawskiego upamiętni 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 mieszkańcy stolicy chwycili za broń przeciw okupantom. Przewidziane na kilka dni walki trwały aż do 3 października. Zakończyły się kapitulacją miasta. W powstaniu poległo około 16 000 powstańców i około 150 000 ludności cywilnej.

27. Bieg Powstania Warszawskiego w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: