19. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego: Już 1500 chętnych. Zerknij do regulaminu zanim się zarejestrujesz


Opublikowane w pt., 19/01/2018 - 09:26

Już blisko 1500 zawodników zgłosiło swój udział do jednej z największych imprez sportowych na Żywiecczyźnie - 19. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. - Już dziś zapraszamy amatorów biegania i kibiców do udziału w tej fantastycznej imprezie, która odbędzie się na płycie Rynku Żywieckiego 18 marca - zachęcają organizatorzy imprezy, wchodzącej w skład Ligi Festiwalu Biegowego. 

Trasa Półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W ubiegłorocznych, 18. półmaratonie wzięło udział blisko 1725 biegaczy. Padł rekord trasy wśród mężczyzn. Kenijczyk Joel Maina Mwangi pobiegł w czasie 1:06:01, popraiając o 17 sekund wynik rodaka Juliusa Lagata. Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser z czasem 1:22:25.

Półmaraton rozpocznie cykl biegów pn. „Złota-50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie cyklu połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy. Aby je zdobyć, trzeba ukończyć przynajmniej cztery z pięciu biegów.

W związku z istotnymi zmianami w regulaminie biegu, organizatorzy proszą o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Poniżej najważniejsze zmiany:

1. Zgłoszenia i płatności odbywają się tylko drogą elektroniczną.

2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 marca 2018 r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.

3. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, należy wybrać jedną z podanych stref startowych, do której zawodnik będzie przydzielony w dniu startu. Niepodanie tej informacji będzie skutkowało automatycznym przydziałem do ostatniej strefy startowej.

4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy istnieć będzie opcja wyboru ręcznika lub koszulki. Przy wyborze koszulki należy podać swój rozmiar. Organizator gwarantuje zadeklarowany rozmiar przy zgłoszeniach tylko do 1 marca.

5. W związku z zapytaniami o punkty odżywcze, uprzejmie informujemy, iż podczas tegorocznego Półmaratonu zagwarantowane będą 2 butelki wody na każdym punkcie odżywczym dla każdego zawodnika.

19. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się: