12. Grodziski Półmaraton Słowaka: Znamy datę biegu i zapisów!


Znana jest już data kolejnej edycji kultowego półmaratonu. Zaliczający się do Korony Półmaratonów Polskich oraz Ligi Festiwalu Biegowego 12. Grodziski Półmaraton Słowaka odbędzie się 10 czerwca 2018 roku.

Miniona edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem: w ciągu 22 godzin do biegu zgłosiło się 2900 osób, czyli o 400 więcej niż zakładał limit. Wszystko wskazuje na to, że zapisy do przyszłorocznej edycji będą wyścigiem równie emocjonującym jak sam bieg.

Zapisy ruszą 1 marca w samo południe. Zainteresowani powinni się spieszyć, bo mimo ogromnego zainteresowania biegiem, nie przewidziano zwiększenia limitu.

– Limit 2500 osób zostanie utrzymany. Nie mamy warunków miejskich, żeby go zwiększyć – potwierdza dyrektor biegu Marek Małecki. – Chcemy tym razem wprowadzić opłaty online, czyli zawodnicy będą opłacać start od razu po zapisie. Limit dotyczy osób zapisanych i opłaconych, czyli zamkniemy zapisy, kiedy na liście pojawi się 2500 osób z potwierdzoną płatnością.

Takie rozwiazanie pozwoli uniknąć powtórki tegorocznej sytuacji, kiedy z powodu czasu potrzebnego na zaksięgowanie przelewów na liście startowej znalazło się prawie 2900 osób. Organizatorzy wówczas stanęli na wysokości zadania i pozwolili na start wszystkim, którzy dokonali płatności zanim system odnotował 2500 wpłat a ich zgłoszenia były już ponad limitem.

Co decyduje o tak ogromnej popularności imprezy?

– Co bym nie powiedział, będzie nieskromne – śmieje się Małecki. – Nasz bieg jest znany z bardzo wysokiego poziomu organizacyjnego. Już od pierwszej edycji utarło się, że Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim jest zrobiony bardzo dobrze pod każdym względem. Do tego dochodzi duże zaangażowanie mieszkańców miasta, na trasie jest sporo osób. Nie brakuje też tych, którzy pomagają zawodnikom z własnej inicjatywy, wykorzystując węże ogrodowe i zraszacze. Bieg odbywa się w czerwcu i pogoda zawsze jest upalna. Do tego atmosfera biegu i sama strefa mety – wylicza organizator.

– Tak naprawdę to właśnie strefa mety jest jednym z powodów, dla których nie możemy zwiększyć limitu. Tuż po przekroczeniu mety zawodnicy przechodzą do zamkniętej, wydzielonej strefy z bogatym cateringiem i fajną atmosferą.

W niemal doskonałym przepisie na udaną imprezę biegową niewiele się zmieni w kolejnym roku. Szczęśliwcy, którym uda się zapisać na czas, mogą liczyć na bogaty pakiet startowy. Co się w nim znajdzie na razie pozostaje tajemnicą, ale organizatorzy obiecują, że uchylą jej rąbka przed rozpoczęciem zapisów. Pozostaje czekać cierpliwie i zanotować w kalendarzu datę 1 marca.

12. Grodziski Półmaraton Słowaka w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM


Polecamy również:


Podziel się: