Z kijami do... Egiptu [ZDJĘCIA]


Ponad 500 osób stawiło się na linii startu "4. Wyprawy do Egiptu", czyli rekreacyjnego marszu nordic walking na dystansie ok. 10 km. 

Marsz wystartował w Pęczniewie i wiódł piękną trasą wzdłuż jeziora Jeziorsko do miejsca nazwanego Egiptem (woj. łódzkie). - To bez wątpienia jedna z największych (jeżeli nie największa!) impreza nordic walking o charakterze rekreacyjnym (bez rywalizacji "na czas") w Polsce. Wydarzenie pierwszy raz w tym roku zostało wpisane w cykl 2. Amatorskiej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, która odbywa się po Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Witolda Bańki.

- Nasza współpraca z organizatorami "wyprawy do Egiptu" trwa od kilku lat, dlatego w tym roku postanowiliśmy wpisać ją w cykl naszej Ligi Mistrzów. Główny cel wyprawy to międzypokoleniowa integracja i zdrowie, ale także prawidłowa technika i aspekty turystyki aktywnej z kijami do nordic walking. Ten cel przyświeca wszystkim naszym ligowym wydarzeniom! - wyjasnia Paulina Ruta, prezes i trener PSNW.

Na miejscu wydarzenia, oprócz inicjatorów wydarzenia - Aleksandry Przybył, Zdzisława Jaskólskiego oraz Macieja Tracza, a także współorganizatorów - Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking z prezes Pauliną Ruta na czele, obecni byli m.in. przedstawiciele z Gminy Pęczniew, z Urzędu Marszałkowskiego woj. łódzkiego, z Uniejowa, a także z lokalnych stowarzyszeń działających na terenie Pęczniewa i okolic.

- Międzypokoleniowe spotkanie w Pęczniewie to doskonała okazja do wzajemnych rozmów i dyskusji na temat rozwoju i upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w woj. łódzkim. Poczyniliśmy sporo ciekawych planów z władzami województwa i miejscowości partnerskich, które mamy nadzieję wdrożyć w 2018 roku - mówi Paulina Ruta.

- Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę! Zapraszamy do Pęczniewa za rok! - wspólnym, radosnym głosem dodają instruktorzy i trenerzy PSNW - Agnieszka Jakimowicz, Anna Lipińska, Małgorzata Dąbrowska i Bartłomiej Dabrowski ze Złotoryi, obecni w aktywnej strefie nordic walking na miejscu wydarzenia.

źródło: www.psnw.pl

Polecamy również:


Podziel się: