Wycieczka dla zakochanych. 4. Bieg Dla Par w Warszawie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 11/02/2018 - 18:21

Walentynki już w środę. W poprzedzającą niedzielę w warszawskim Parku Skaryszewskim rozegrano już 4. Bieg Dla Par. Zakochani w bieganiu rywalizowali o atrakcyjne nagrody, a główną była tradycyjnie wycieczka zagraniczna. Poziom zmagań był wysoki.

Bieg w parku na warszawskiej Pradze-Południe ma charakter kameralny, ale dzięki wspomnianej nagrodzie gromadzi na starcie wielu znanych zawodników. W pierwszym biegu zwyciężyli Michał Bernardelli i Iwona Lewandowska, dziś już także Bernardelli.

Po nich dwukrotnie triumfowali Damian Kabat i Paulina Kaczyńska. Na hat-trick szansy jednak nie mają, bo w tym roku do regulaminu wprowadzono zapis wykluczający możliwość zdobycia nagrody głównej „przez zawodników, którzy zajęli pierwsze miejsce w jednej z poprzednich edycji.”

W tym roku zatem arcyciekawą walkę o wygraną miały stoczyć miały dobrze znane, zabiegane małżeństwa Brzezińskich i Dobrowolskich. W jednym narożniku – zwycięzca ostatniego Maratonu Warszawskiego Błażej Brzeziński z żoną Aleksandrą, wicemistrzynią Polski w biegu na 5 km. Po drugiej stronie ringu – triumfator PKO Poznań Maratonu z 2015 roku Emil Dobrowolski i małżonka Kamila – młodzieżowa wicemistrzyni kraju na 10 000 m z 2014 roku.

Rywalizacja toczyła się na nietypowym dystansie 5,4 km. To trzy okrążenia po głównej parkowej alei. Klasyfikacja była ustalana na podstawie łącznego czasu pary. Po pierwszym okrążeniu prowadził Emil Dobrowolski, za nim jak cień podążał Błażej Brzeziński. Na trzeciej pozycji plasowała się jego żona Aleksandra, z niewielką przewagą nad Kamilą Pobłocką-Dobrowolską. Widać było, że ważna będzie każda sekunda.

Pierwszy na metę wbiegł Dobrowolski z czasem 15:59. Maratończyk z podwarszawskiego Chotomowa zyskał nad rywalem 7 sekund. Panowie natychmiast wrócili na trasę dopingować małżonki. Trzecia finiszowała Aleksandra, która znacznie powiększyła przewagę nad Kamilą i z nawiązką odrobiła straty męża. Państwo Brzezińscy uzyskali łączny czas 34:31, wyprzedzając duet Dobrowolskich o 37 sekund.

– Jasne, że myślałam, jak radzi sobie Błażej, ale miałam też swoje założenia. Chciałam połączyć zawody z mocnym treningiem, miałam założone tempo i jego się trzymałam. Udało mi się wygrać z ponad 40-sekundową przewagą nad drugą zawodniczką, a przecież jeszcze zdążyłam zabłądzić i zawrócić. Warunki zimowe, dobrze, że chociaż jeden pas był odśnieżony – powiedziała po biegu Aleksandra Brzezińska.

– Chciałem dobiec z jak najmniejszą stratą do Emila. Niedawno biegłem w Japonii maraton, gdzie potwierdziłem minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie i czułem jeszcze trochę zmęczenie. Zapomniałem też już trochę jak się biega „piątki” – śmiał się Błażej Brzeziński. Emil narzucił mocne tempo, starałem się go trzymać. Urlopu na razie nie ma na horyzoncie, ale po okresie startowym na pewno znajdziemy jakąś fajną wycieczkę – dodała połowa zwycięskiej pary.

Rywalizacja w parach bardzo podoba się Emilowi i Kamili Dobrowolskim, choć ponownie musieli zadowolić się drugim miejscem. Trzy lata temu przegrali z Michałem Bernardellim i Iwoną Lewandowską.

– Formuła imprezy jest bardzo fajna. Można się solidnie „wypruć”. Normalnie, gdybym biegł z Błażejem, pewnie bym go puścił. A tu, do samego finiszu, nie wiadomo co się dzieje. Trzeba „cisnąć” do końca, więc nie oglądałem się za siebie” - mówił wicemistrz Polski w maratonie z 2014 roku.

– Patrząc na zegarek biegłam w miarę równo. Gdyby to była rywalizacja o miejsce, to byłabym zadowolona z 2 pozycji z takim czasem. Szkoda, że Emil musiał się tak „zarzynać”, bo ja byłam nieco słabsza. Wiedziałam, że jeśli wygra z Błażejem, to zdecydują sekundy. Starałam się więc trzymać Oli, ale ona jest mocna” – opisywała rywalizację Kamila Pobłocka-Dobrowolska.

W Biegu Dla Par wzięło udział ponad 250 osób. Organizatorzy przygotowali nagrodę-niespodziankę, czyli jeszcze jedną wycieczkę, o nieco mniejszej wartości niż główna. Rozlosowano ją wśród wszystkich uczestników, dzięki czemu nie tylko zwycięzcy będą mieli okazje udać się na romantyczny wypoczynek we dwoje.

Wyniki

  1. Błażej Brzeziński (16:06), Aleksandra Brzezińska (18:25) – czas łączny 34:31
  2. Emil Dobrowolski (15:59), Kamila Pobłocka-Dobrowolska (19:09) – czas łączny 35:08
  3. Artur Kobuszewski (19:59), Emilia Mazek (20:51) – czas łączny 40:50

PEŁNE WYNIKI

RZ

Polecamy również:


Podziel się: