Wesołe Biegi Górskie - znamy władców Jesieni! A cykl zimowy w połowie stycznia

Opublikowane w wt., 20/11/2018 - 17:14

Trzecia seria Wesołych Biegów Górskich wyłoniła zwycięzców jesiennego cyklu zawodów. Rywalizacja finałowa, w najbliższą sobotę 24 listopada, nie będzie się liczyła do klasyfikacji generalnej. To już tradycja biegów w warszawskiej Starej Miłośnie (zapożyczona od znacznie starszego "rodzeństwa", Zimowych Biegów Górskich w Falenicy), która – mimo braku elektronicznego pomiaru – umożliwia przeprowadzenie dekoracji i wręczenia nagród od razu po ostatniej serii.

Zawody numer 3, w przeciwieństwie do poprzednich, przyniosły znaczne ochłodzenie, ale… w niczym to nie przeszkodziło, a wręcz chyba pomogło! Biegacze uzyskiwali bowiem rekordowe wyniki.

Dwa z nich wyróżniają się szczególnie. Norbert Świerczyński pokonał dwukilometrową pętlę w czasie 7 minut i 33 sekund, co jest trzecim wynikiem w historii imprezy! Klasą dla siebie był zaś Kamil Młynarz. Zawodnik SKB Kraśnik wygrał bieg na dystansie 10 kilometrów z rezultatem 37 minut i 17 sekund, bijąc aż o 32 sekundy rekord trasy, należący do nie byle kogo, bo Piotra Parfianowicza!

Nie ma chyba potrzeby dodatkowo objaśniać, kto wygrał cały cykl WBG – Jesień 2018 na glównym dystansie... Oba wyniki Kamila liczące się do klasyfikacji łącznej są poniżej 40 minut, ten słabszy, z końca października, to 39:32. Wtedy także Młynarz wygrał zdecydowanie. Drugiego w „generalce” Leszka Kielaka, biegacz z podsiedleckiej Łęcznowoli wyprzedził o dokładnie 10 minut!

Kamil Młynarz, wspomniany Norbert Świerczyński oraz pozostali triumfatorzy 2, 6 i 10 km odbiorą trofea w najbliższą sobotę. Wyniki zawodów finałowych nie będą się już wliczały do klasyfikacji generalnej, ale, jak mówi Igor Błachut z organizującego WBG Stowarzyszenia Team 360 Stopni, „pobiegać przecież można i tak”…

Igor przypomina też, że po półtoramiesięcznej przerwie zaprasza biegaczy na cykl zimowy Wesołych Biegów Górskich. Pierwsze spotkanie – 19 stycznia 2019 roku w szkole przy Trakcie Brzeskim w Warszawie-Wesołej i na wydmach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie.