UW z Maratonem. A Maraton z "piątką" i sztafetą

Opublikowane w czw., 30/06/2016 - 15:59

W 200. rocznicę powstania Uniwersytetu Warszawskiego, stołeczna uczelnia została Partnerem Honorowym 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Start maratonu nastąpi spod bramy głównej UW na Krakowskim Przedmieściu.

W regulaminie Maratonu przewidziano m.in. specjalnie klasyfikacje dla studentów, absolwentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego. Planowana jest też wystawa zorganizowana na Krakowskim Przedmieściu oraz występy chóru uczelni na trasie biegu. Również medal nawiązywać ma do jubileuszu.

– W ramach obchodów jubileuszu 200-lecia Uniwersytet realizuje wiele różnych projektów. Cieszy nas wizja współpracy przy organizacji Maratonu Warszawskiego, szczególnie ze względu na sportowy charakter imprezy. Uniwersytet dba o kondycję swoich studentów. Wielu z nich aktywnie bierze udział w zawodach i realizuje się sportowo, a wrześniowy Maraton Warszawski będzie ku temu dobrą okazją – powiedział prorektor uczelni, prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski, cytowany przez oficjalna stronę imprezy.

Maratonowi towarzyszyć będą ponownie Bieg na Piątkę oraz Sztafeta Maratońska. Już można się zapisywać na start.

Bieg na Piątkę

Będzie to już 4. edycja biegu. Ruszymy o godz. 9:30 z Krakowskiego Przedmieścia, spod bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Zafiniszujemy na Wybrzeżu Gdańskim. Strefa startowa Biegu na Piątkę znajdzie się za ostatnią ze stref maratońskich.

Zgłoszenia online zostaną zamknięte 20 września. Będzie też możliwość rejestracji w biurze zawodów w dniach 23 i 24 września.

Rok temu rywalizację ukończyło 3 428 osób. Zwyciężyli Łukasz Parszczyński z czasem 14:41 oraz Iwona Lewandowska z wynikiem 16:01.

Sztafeta Maratońska

Wyruszy po raz drugi, ponownie w formule trzyosobowej. Do pokonania będą odcinki o długości 11 km, 21 km oraz 10 km, wytyczone na tej samej, maratońskiej trasie. Pierwsza strefa zmian znajdować będzie się na Al. KEN, na wysokości stacji metra Imielin, druga przy ul. Międzyparkowej. Ostatni zawodnik sztafety z ul. Międzyparkowej pobiegnie do mety usytuowanej przy Parku Fontann.

Limit drużyn wynosi 500. Limity czasu wynoszą: 1 godzina 30 minut w pierwszej strefie zmian i 4 godziny w drugiej. O kolejności zawodników na poszczególnych zmianach decyduje kapitan w formularzu zgłoszeniowym. Dane te można edytować drogą internetową do 18 wrześni lub osobiście w Biurze Zawodów przy odbiorze pakietu startowego.

Rok temu zmagania ukończyło 291 sztafet. Zwyciężyła ekipa Entre.pl Team w składzie Jakub Karasek, Rafał Rusiniak, Jakub Pudełko, z czasem 2:28.56.

38. Maraton Warszawski przebiegnie ulicami stolicy 25 września.