UTWT: Gwiazda Biegu 7 Dolin blisko wygranej w Mozart 100

Mozart 100, austriacka odsłona Ultra-Trail World Tour została zdominowana przez Włochów.

Ze 105-kilometrową trasą z 4600m przewyższeń, prowadzącą przez centrum Salzburga i leśne tereny w pobliżu miasta najszybciej poradził sobie Alexander Rabensteiner. Zwycięzca m.in. Ultra-Trail Via degli Dei (125km) linię mety przekroczył z czasem 10:26:53.

Walka o drugie miejsce toczyła się pomiędzy Jonesem Harrym a znanym z Festiwalu Biegowego w Krynicy, dwukrotnym triumfatorem Biegu 7 Dolin Nemethem Csabą.

Ostatecznie to Brytyjczyk okazał się szybszy (10:44:39). Węgierski biegacz zajął trzecie miejsce z wynikiem 10:45:35.

Wśród pań walka o kolejność na podium toczyła się pomiędzy faworytkami biegu. Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale Cecylii Flori. Trzecia zawodniczka Tarawera Ultra, w Salzburgu uzyskała wynik 12:03:32. Włoszka biega od ok. 2 lat. Pierwszy raz pobiegła ultra pod koniec 2016 r. i od tamtej pory jest brana pod uwagę jako kandydatka do zwycięstwa każdego biegu, w którym startuje. Na co dzień pracuje jako wykładowca akademicki na nowozelandzkim Waikato University.

Na mecie Mozart 100 wyprzedziła swoją rodaczkę Simonę Morbelli (12:05:15), która w tym roku stawała już na podium takich biegów Tor des Chateaux czy Tuscany Crossing 100. Podium dopełniła Kath Carty. Dziewiąta zawodniczka Tarawera i piąta na trasie Australia Trail, linię mety przekroczyła z czasem 12:08. Co ciekawe, pierwsze trzy panie uplasowały się w pierwszej dziesiątce kwalifikacji open.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem został Kazimierz Chłopek. Wielokrotny uczestnik Biegu 7 Dolin, w Austrii zajął 55. miejsce z czasem 15:28:30.

Pełne wyniki – TUTAJ

Za kilka dni cykl UTWT przeniesie się na trasę Laveredo Ultra Trail i Western States.