Ultra-Trail Australia: Gospodarze nie do zatrzymania. Polacy...

Opublikowane w ndz., 20/05/2018 - 12:17

Nad ranem zakończyła się mniej popularna odsłona cyklu Ultra-Trail World Tour - Ultra-Trail Australia (UTA).

W tym roku bieg nie cieszył się popularnością wśród najbardziej znanych biegaczy terenowych. Zwycięzcą został Brendan Davies, który linię mety przekroczył z czasem 9:18:10. Davies to popularny, australijski biegacz. Jego pojawienie się na mecie w roli zwycięzcy, wywołało euforię kibiców, zwłaszcza że to już jego drugie zwycięstwo w tej imprezie.

Poprzednie odniósł 5 lat temu. 41-letni ultramaratończyk uważa, że za jednym i drugim zwycięstwem stoją starty w UTMF zaledwie 3 tygodnie przed australijskim biegiem. W Japonii biegł i w 2013 r. i w tym roku. Za każdym razem bieg był dla niego trudnym doświadczenie. Jednak, jego zdaniem, to właśnie brutalne warunki wokół gór Fudżi pozwoliły mu zbudować odporność i właściwe nastawienie do biegu na własnym podwórku.

Drugie miejsce zajął inny Australijczyk Ben Duffus (9:18:10). Na najniższym stopniu podium stanął Harry Jones. Brytyjczyk uzyskał czas 9:36:05.

W rywalizacji panów, brał również udział Polak, który w tym roku stał na podium 100-kilometrowego Ultra Trail Drakensberg. Mieszkający w RPA, Eryk Losik z czasem 15:02:13 zajął 284. miejsce.

Wśród pań, triumfatorką biegu rozgrywanego w Górach Błękitnych została miejscowa zawodniczka Kellie Emmerson. Czwarta zawodniczka tegorocznego MIUT, wygrała dokładnie 5 lat po swoim ultramaratońskim debiucie w UTA. Wtedy bieg skończył się dla niej poznaniem swojego narzeczonego. Tegoroczna edycja przyniosła jej zwycięstwo z czasem 11:05:48.

Pełne wyniki: TUTAJ