Transylvania 100 rekordowo szybka [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 20/05/2018 - 18:08

Aż 1100 biegaczy z 48 krajów wzięło udział w biegach piątej edycji ultra Transylvanii. Do wyboru mieli 5 biegów, a najdłuższy z nich odbywał się na dystansie 100 km.

W praktyce do tytułowych 100 km należało dodać jeszcze kilka. Startujący spod Zamku Drakuli ultamaratończycy mieli przed sobą także 6400m przewyższeń. Trasa prowadziła górskimi ścieżkami, ośnieżonymi stokami i otwartymi przestrzeniami i odcinkami leśnymi. Nie brakowało wymagających, technicznych podejść, które mocno spowalniały tempo. Do tego bieg odbywał się w chłodny i deszczowy dzień.

Mimo to, tempo było szybsze niż przed rokiem. Balint Bartha  poprawił swój zeszłoroczny czas o niemal godzinę i linię mety przekroczył z wynikiem 15:35:25 i wygrał drugi raz z rzędu z rekordowym czasem.

Drugie miejsce również należało do rumuńskiego zawodnika. Aby dotrzeć do mety Cornel Buliga potrzebował 16 godzin 30 minut i 44.

Trzecie miejsce należało do Czecha. Martin Nytra przed startem planował wejście do pierwszej piątki biegu. Zadanie zrealizował z nawiązką, wskakując na podium z wynikiem 17:05:38.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Łukasz Przybylski, który zajął piąte miejsce z czasem 18:23:34.

Wśród pań, rekordowo szybko do zamku legendarnego wampira, wróciła Włoszka Graziana Pe, której pokonanie ośnieżonych i śliskich podejść zabrało 20 godzin, 18 minut i 4 sekundy.

Z ponad godzinną stratą do zwyciężczyni, na metę przybiegła Hiszpanka Esther Hernandez (21:21:09). Kolejna była Szwedka Linda Bengtsson.