Tel Aviv Marathon: Widoczni Polacy. Aż 2 500 cudzoziemców na trasie

Opublikowane w pt., 23/02/2018 - 15:40

Na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym w swojej kategorii wiekowej Tel Aviv Marathon zakończył Robert Kuriata ze Złotoryi. Maraton okazał się popularny wśród Polaków. Na liście startowej było 192 zawodników znad Wisły.

Kuriata zajął najwyższe miejsce wśród rodaków, przekraczając linię mety z czasem 2:53:43. Drugie miejsce wśród Polaków (59. miejsce w open) objął Szymon Kuca - 3:08:15, także ze Złotoryi. Polskie podium dopełnił z rezultatem 3:08:41 Bogusław Wacławek (63. miejsce open).

W tym roku trasę maratonu pokonywała rekordowa liczba 2500 cudzoziemców, ale rekord trasy, na jaki liczyli organizatorzy, nie padł. Wygrał Ernest Kebenei, który uzyskał czas 2:19:54. W zeszłym roku Kenijczyk był drugi, z czasem 2:12:53. W obu przypadkach pobiegł poniżej swojego rekordu życiowego, uzyskanego w Japonii w 2012 r. (2:10:04), ale to dopiero jego pierwsze zwycięstwo od kilku lat.

W drodze do mety Kebenei pokonał Etiopczyka Solomona Biratu - 2:20:10, i swojego rodaka Patricka Korira - 2:20:52.

Wśród pań, tytuł obroniła Margaret Njuguna Wangui, która na trasie spędziła 2 godziny 58 minut i 18 sekund. To jej trzecie zwycięstwo w Tel Awiwie. Triumfowała tu także w 2014. W Izraelu zrobiła również swoją życiówkę - 2:35:51.

Na dziesiątym miejscu rywalizację zakończyła Katarzyna Krym, z rezultatem 3:27:16. Natomiast Karolina Chlebosz, która z czasem 3:32:03 zajęła 16. miejsce, stanęła na trzecim stopniu podium swojej kategorii wiekowej.

Pełne wyniki: TUTAJ