Srebro, brąz i rekord kraju indywidualne, złoto w drużynie! Znakomite Polki na ME w biegu 24-godzinnym! [WIDEO]

Opublikowane w ndz., 23/10/2016 - 12:00

Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym zakończyły się ogromnym sukcesem polskich zawodniczek. Nie ma w tym zresztą niespodzianki, bo do Albi pojechała mocna stawka. W pierwszej piątce zawodów znalazły się aż trzy nasze zawodniczki, a aż dwie zakończyły zmagania na podium.

Patrycja Bereznowska w czasie 24 godzin pokonała 241,633 km, co nie tylko jest jej rekordem życiowym, ale również nowym rekordem Polski. Taki rezultat pozwolił Patrycji na zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy.

Patrycja ustąpiła jedynie szwedzkiej zawodniczce Marii Janson, która skutecznie obroniła swój tytuł z Turynu kończąc zawody z rezultatem 250,647 km. Przy okazji Szwedka poprawiła rekord Szwecji i ustanowiła nowy rekord Europy.

Trzecie miejsce także należało do Polki. Agata Matejczuk sięgnęła po brązowy medal z rezultatem 232,285 km.

Na tym jednak nie koniec. Polki drużynowo zostało mistrzyniami Europy nie tylko dzięki dwóm medalom. Doskonale spisały się również Milena Grabska-Grzegorczyk, która zajęła 5. miejsce pokonując 227,511 km i Monika Biegasiewicz, której rezultat 224.193 km przyniósł 7. miejsce.

7. Monika Biegasiewicz, POL - 223,379 km

Wśród panów mistrzem Europy został Dan Lawson. Rekordzista 7-dniowego biegu na bieżni elektrycznej, drugi zawodnik Spartathlonu w 2015 r, w Albi przebiegł 261,843km. Wyprzedził Ondreja Velickę z Czech (258,661 km) i Stephane’a Ruela z Francji (257,296 km).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Przemysław Basa. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski, we Francji osiągnął rezultat 236,776 km i zajął 17. miejsce, poprawiając swój rekord życiowy. Przemek debiutował na mistrzostwach Europy.