Rekord trasy Tromso Skyrace [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 05/08/2018 - 10:56

Tromso Skyrace, a przede wszystkim 56-kilometrowy Hamperokken Skyrace był areną triumfu Hillary Gerardi. Amerykańska biegaczka, która mieszka i trenuje w Chamonix, odkryła w sobie zamiłowanie do odcinków techniczno - wspinaczkowych biegu i nie dała rywalkom szans. Na metę wbiegła jako pierwsza i z czasem 8:14:09 ustanowiła nowy rekord trasy. Poprzedni, należący do Hiszpanki Maite Maiory, poprawiła o 7 minut a w klasyfikacji open zajęła dziesiąte miejsce.

Z całą pewnością po tym biegu Amerykanka przesunie się w rankingu 2018 Migu Run Skyrunner World Series w kategorii Sky Extra na drugie miejsce.

Drugie miejsce w tym biegu zajęła mistrzyni świata w biegu trailowym Ragna Debats. Holenderka uzyskała wynik 8:27:13.

Na najniższym stopniu podium stanęła czwarta zawodniczka tegorocznej Transvulcanii, Amerykanka Brittany Peterson – 8:40:38.

Wśród panów drugi rok z rzędu triumfował Jonathan Albon. Mieszkający w Norwegii Brytyjczyk, nie poprawił wprawdzie rekordu, ale niewiele mu zabrakło. Na trudnej i mokrej od deszczu trasie uzyskał czas 7:04:06, o ok. 4 minuty gorszy od rekordu trasy.

Na mecie Albon miał ponad 24 minuty przewagi nad Perem Aurellem. Hiszpan, który przed rokiem był siódmy, tym razem bez problemów dotarł na metę i jak twierdzi, bieg był dla niego od początku do końca czystą radością. Ta radość pozwoliła mu zająć miejsce na podium z czasem 7:28:50.

Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Andy Symonds, którego po drodze zachwyciły widoki. Na metę przybiegł po 7 godzinach, 32 minutach, 54 sekundach.

Wśród 124 finalistów biegu znaleźli się także Polacy. Najszybszy był Kuba Sarata, który z czasem 10:55:07 zajął 43. miejsce wśród mężczyzn. Na 49. pozycji bieg zakończył Krzysztof Walczyk – 11:04:30. Trzecim Polakiem na mecie, był zajmujący 67 miejsce Robert Sawicz – 11:34:31.

Pełne wyniki: TUTAJ

Trudna trasa wymaga od uczestników koncentracji. Chwila nieuwagi skutkuje kontuzją. W tym roku medyczny śmigłowiec odwiózł do szpital biegaczkę z urazem kostki.